לתיק הבריאות שלי

בדיקות קורונה

לשתף עם חבר/ה

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

כיצד ניתן לעשות בדיקה לנגיף הקורונה?

לקוחות לאומית יכולים לבצע אבחון לנגיף הקורונה, באחת מתחנות הדיגום הפזורות ברחבי הארץ

כיצד ניתן לעשות בדיקה לנגיף הקורונה?


 
מי צריך לבצע בדיקה (דיגום) לאבחון לנגיף הקורונה, והאם הם מחוייבים לבידוד?
לפי הודעת משרד הבריאות, האנשים הבאים יופנו לבדיקת קורונה:
  • כל מטופל עם לפחות אחד מהתסמינים החדים של מחלת הקורונה, כגון חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה, כאב גרון, שינוי בחוש הטעם או הריח, חולשה וכדומה). על מטופלים שנתבקשו לעשות בדיקה בעקבות תסמינים בלבד להיכנס לבידוד עד קבלת תוצאה שלילית. 
  • לאחר חשיפה לחולה מאומת - יש להשלים 14 יום בידוד גם אם תוצאות הבדיקה שליליות (או 10 ימי בידוד, לאחר שתי בדיקות שליליות, אחת בתחילת הבידוד ואחת כעבור 9 ימים, כשיש לכל הפחות 24 שעות בין הבדיקות). 
  • אנשים אשר קיבלו תוצאה "חיובית גבולית" בבדיקת קורונה שנעשתה. יש להישאר בבידוד עד קבלת תוצאה שלילית בבדיקה החוזרת. 
  • אדם שעובר למוסד/מסגרת טיפולים עם שיעור גבוה של אוכלוסיה בסיכון - יש לבצע בדיקה עד 72 שעות לפני מועד ההעברה. אין צורך בבידוד. 
  • סיקור אוכלוסיה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אין צורך בבידוד.
  • לקראת פעולה אלקטיבית: טיפולי פוריות, השתלות, טיפול המטואונקולוגי. אין צורך בבידוד.
  • אנשים לפני יציאה לחו"ל (לא מתבצע בקופה). אין צורך בבידוד.
כיצד מזמנים תור לבדיקת קורונה?
אם אתם חשים ברע ויש לכם תסמינים של מחלת הקורונה, או אם הנכם מעוניינים לעבור בדיקת קורונה מכל האחת מהסיבות הרשומות לעיל, יש להיכנס לתיק הבריאות שלי באתר לאומית או לאפליקציה וללחוץ על "זימון תור לבדיקת קורונה" או לפנות למוקד שירות לקוחות בטלפון 1700-507507 או 507* מכל טלפון נייד. אם הנכם חשים ברע מומלץ גם לפנות לרופא המשפחה או רופא הילדים באמצעות אחד מאמצעי התקשורת הדיגיטליים.
מה עושים במידה והרופא לא עובד (ערב, סופ"ש, חג)?

במידה והנכם חשים ברע, סובלים תסמיני קורונה, כגון חום של מעל 38 מעלות או מתסמינים נשימתיים, יש ליצור קשר מיידי עם מוקד האחיות, בטלפון 507*. מוקד האחיות זמין עבורכם 24/7. 
לחצו למידע נוסף אודות קבלת טיפול רפואי כשהמרכזים הרפואיים סגורים 

עלי לעשות בדיקת קורונה, מה קורה עכשיו?
יש להיכנס לתיק הבריאות שלי באתר לאומית או לאפליקציה וללחוץ על "זימון תור לבדיקת קורונה" או לפנות למוקד השירות לזימון התור. לרשות לקוחות לאומית עשרות תחנות דיגום פזורות ברחבי הארץ. הדיגום מתבצע אך ורק לאחר קביעת תור.
אני חולה, עם תסמינים של חום, שיעול ועוד, האם אפשר לגשת להיבדק?
לא. הדיגום בתחנות יעשה אך ורק בזימון תור מראש. לקוח שהגיע ללא תור, לא יעבור בדיקה. 
היכן הדיגום נעשה?
בהתאם למקום מגורכם, הדיגום יעשה באחת מתחנות דיגום הקורונה האיזוריות של לאומית, בתחנת דיגום ניידת, במתחמי הדרייב אין של מד"א, תחנות הדיגום של פיקוד העורף או במקרים חריגים בלבד בביתכם. תקבלו הודעה מדויקת לאן עליכם לגשת, וכיצד עליכם להתנהל. 
באם מדובר באדם הנמצא בידוד או חולה (חום וסימני מחלה) – לא ניתן להגיע לבדיקה בתחבורה ציבורית. 
מבוטח בהתוויה אחרת, כמובן רשאי בתחבורה ציבורית: למשל לפני ניתוח, פוריות, עובד במוסד סיעודי וכיו"ב. 
כיצד הבדיקה נעשית?
הבדיקה עצמה אורכת מספר דקות בלבד. מעבירים מטוש (מקלון מיוחד עם צמר גפן בקצה), בחלל הפה ובנחיריים. המטושים מועברים למעבדה מיוחדת לבדיקה. 
היכן אראה את תוצאות הבדיקה?
התשובה תוצג באתר לאומית ובאפליקציה, תחת לשונית "תוצאות בדיקות מעבדה". בנוסף, ניתן לפנות למוקד שירות לקוחות לקבלת התוצאות.
במקרה של תשובה חיובית, צוות לאומית ייצור איתכם קשר להמשך טיפול ומעקב. 
האם אני נדרש להישאר בבידוד גם אחרי הבדיקה?
הקביעה אודות צורך בבידוד ומשכו תלויה בסיבה בגינה ניגשתם לבדיקת קורונה. בסעיף עליון של כתבה זו יש פירוט נרחב של הסיבות לבדיקה, והנחיות אודות בידוד.  אם הינך בבידוד עקב חשיפה לחולה מאומת, יש להישאר בבידוד 14 ימים, גם אם התשובה לבדיקת קורונה הינה שלילית.
בדיקת קורונה לקראת נסיעה לחו"ל
לקראת נסיעה לחו"ל חשוב לבדוק מול מדינת היעד את מדיניות הכניסה שלה: האם היא מאפשרת כניסת תיירים, והאם היא דורשת בידוד או הצגת בדיקת קורונה שלילית. ניתן לבדוק זאת מול שגרירות המדינה בישראל, סוכן הנסיעות, חברת התיירות או משרד הבריאות של מדינת היעד.
על פי הנחיות משרד הבריאות סיקור (בדיקת) קורונה לפני נסיעה לחו"ל תתבצע במעבדות פרטיות בלבד. התשובה שתתקבל כוללת פרטים באנגלית ומספר דרכון.