לתיק הבריאות שלי

מה חדש בלאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

חיפוש בריא ברשת

חיפוש בריא ברשת
על הביטוי "ד"ר גוגל" בוודאי שמעתם. כולנו מכירים אותו ומשתמשים בו. אנחנו בודקים תסמינים, שואלים שאלות, חוקרים מחלות\תרופות\טיפולים, מבקשים המלצות ומחפשים ידע. ד"ר גוגל זמין לנו, עונה לכל שאלה (בפרוטרוט), באיזה שעה ובאיזה מקום שרק נרצה. 
הבעיה עם ד"ר גוגל שהוא לא אמין, או לכל הפחות - רק אמין בחלקו. כמויות המידע ברשת הן עצומות, כמויות המידע המדויק - פחות. כשמחפשים מתכון או מתכננים חופשה, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו מידע פחות ממדויק או מידע חלקי. כשאנחנו עוסקים בבריאות שלנו או של בני משפחתנו - אנחנו חייבים את מקורות הידע הטובים ביותר שיש, אנחנו חייבים לעצמנו חיפוש בריא ומהימן. 

הנה כמה כללים שיסייעו לכם לערוך חיפוש בריא ומוצלח, ולמצוא את התשובות הטובות ביותר לשאלה שלכם:
  • תביטו במקור המידע. כל אחד יכול לפרסם מאמר ולהעלותו לאינטרנט. לחלק מהכותבים אינטרס שיווקי, לחלקם מחפשים פרסום, לאחרים אג'נדות שונות. חפשו מידע בנוגע למקור המאמר, מיהו ארגון הגג מאחורי המאמר, מיהו הכותב. 
  • תבדקו מי האחראי על תוכן המידע באתר. העדיפו אתרים ומאמרים רפואיים שמתפרסמים תחת גג של ארגון בריאות מוכר, משרד בריאות ממשלתי או אוניברסיטה מוכרת. מאמרים שפורסמו בז'ורנאלים רפואיים מוכרים נחשבים לאמינים במיוחד. העדיפו מאמרים שנכתבו על ידי רופאים או מומחים אחרים (אותם ניתן גם כן לגגל ולחקור). 
  • תחקרו אודות כותב המאמר. בימנו פשוט למצוא מידע מקיף על כותבי המאמרים. גיגול מהיר של שמו ייתן לכם מידע בנוגע להשכלתו, ביקורות עליו, הארגון בו הוא מעוסק (ואמינות הארגון), מאמרים ומידע נוסף שפרסם
  • תאשרו את עדכניות המידע. בעולם המדע והרפואה במיוחד, יש צורך בקבלת מידע העדכני ביותר. בדיקות חדשות מתווספות כל הזמן, מחקרים חדשים, מידע מצטבר. חשוב לבדוק את התאריך פרסום המאמר ולוודא כי אין חומר חדיש ומעודכן יותר בנושא. 
  • תחפשו מקורות מידע נוספים. הצליבו את המידע בין מאמרים שונים המתפרסמים על ידי גופים וכותבים שונים. 
  • תיקחו בערבון מוגבל -  תמיד. תזכרו שמידע אינטרנט אינו מחליף את המלצת רופאיך או את דעתם. אם הנכם מוצאים מידע חדש לכם באינטרנט, הביאו אותו לרופאכם ותשאלו לדעתו. 
  • תתרחקו מאבחונים דרך האינטרנט. קיימת תעשייה שלמה של אבחונים דרך האינטרנט. אנשים המציעים לספק לכם תשובות רפואיות ולאבחן אתכם, תמורת תשלום. אנו מפצירים - לא ניתן לאבחן מחלות מבלי לפגוש את החולה, לבחון אותו, את ההיסטוריה הרפואית המלאה שלו, לשוחח ארוכות עם החולה, לערוך בדיקות מקיפות וכיוב'. הישמרו מפני הטוענים אחרת. 
לנו בלאומית חשוב שתוכלו לקבל את המידע הרפואי המדויק והאמין ביותר. באתר לאומית מאות מאמרים שנכתבו על ידי מיטב רופאנו, במטרה להעניק לכם את התשובות לשאלות הרפואיות שלכם. בכל דף באתר לאומית מופיע מנוע חיפוש מתקדם, אשר יסייע לכם בקלות למצוא את המידע לו אתם זקוקים. 
אנו בלאומית מאחלים לכם המון בריאות!