לתיק הבריאות שלי

אורח חיים

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

תאריך התפוגה של האיפור

תאריך התפוגה של האיפור
כאשר את אוכלת אוכל שפג תוקפו, את תרגישי רע, חלשה וחולה. כך גם עם איפור. אמנם, על רוב האיפור לא מצויין תאריך תפוגה, אך אם זאת, מוצרי איפור וקוסמטיקה בהחלט אינם שורדים לנצח ויש להחליף ולחדש לעיתים תכופות על מנת למנוע התפתחות של חיידקים, הגורמים לפגיעות בעור ובעיניים, דלקות והתפרצויות של אקנה ופצעים.
שימי לב, מומלץ לשמור מוצרי איפור וקוסמטיקה במקומות קרירים, יבשים ומוצלים, הקפידי על סגירת המכסה היטב לאחר כל שימוש. אין לאחסן את האיפור באוטו. 
 
איפור עיניים
  • מסקרה - את המסקרה מומלץ לחדש כל 3 חודשים. מסקרה מהווה בית גידול לח ומושלם לחיידקים, ושימוש בה מאפשר מעבר של חיידקים מהשפופרת אל העין, הלוך ושוב. אם המסקרה שלך מתחילה להתייבש לפני תום שלושת החודשים מומלץ לזרוק אותה. הוספת מים רק מגבירה את הסיכוי ללקות בדלקת עיניים. 
  • עיפרון עיניים - את עפרונות העיניים ניתן לשמור עד כשנתיים. יש לחדד את העיפרון לפני כל שימוש על מנת להבטיח את נקיון החוד. מומלץ לחטא את המחדד עם אלכוהול מדי פעם. 
  • צללית - הקפידי על נקיון המברשות, רחצי או החליפי אותן לעיתים תכופות. צללית רטובה יכולה להישמר עד כשנה. צללית אבקתית עד שנתיים. 
*אם את סובלת או סבלת לאחרונה מדלקת עיניים יש לזרוק את כל המברשות והאיפור בהם השתמשת מרגע הופעת התסמינים. החיידקים מתרבים בתוך האיפור ויכולים לגרום לדלקות חוזרות ונשנות. 
שפתיים
שפתון ותוחם לשפתיים יכולים להישמר עד כשנתיים. את התוחם יש לחדד לפני כל שימוש. שימי לב, שפתון נוטה להתייבש ולאבד מהברק שלו. במצב כזה יש לזרוק אותו. אם השתמשת בשפתון/תוחם בזמן שסבלת מפצעי קור או הרפס השפתיים, יש לזרוק אותו.  
סומק ופודרה
סומק או פודרה נוזלית יש לזרוק אחרי שנה. סומק או פודרה אבקתית יכולים להישמר עד כשנתיים. כעבר שנתיים יש להקפיד ולזרוק את כל המברשות והספוגיות. 
מייק אפ, קונסילר וקרם לחות 
תכשירים על בסיס שמן טובים לשימוש למשך כ- 18 חודשים.
תכשירים שאינם על בסיס שמן נוטים להתייבש ומומלץ להיפטר מהם כעבור שנה. 
בשימוש בתכשיר איפור אשר אליו טובלים ישירות מברשת או ספוגית, קיימת סכנה של התרבות חיידקים. תכשירים אלו יש לזרוק כעבור חצי שנה.
בשימוש בתכשירים אשר מעסים או מורחים על הפנים, יש להקפיד על נקיון יסודי של הידיים, טרם השימוש. תכשירים אלו יכולים להישמר עד כשנתיים.   
שימוש בספוגיות ומברשות נקיות יסייעו להאריך את חיי המדף של המוצרים השונים. נקי אותם, והחליפי לעיתים קרובות.