לתיק הבריאות שלי

שיהיה לכם לבריאות

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

אחד מי יודע? אחד גוף האדם, עליו צריך לשמור

בליל הסדר שרים את "אחד מי יודע?", ולכבוד החג, הכנו עבורכם גרסה בריאותית של השיר.

אחד מי יודע? אחד הגוף שלנו
family1_CarouselImg על מנת לנהל חיים ארוכים, בריאים ומאושרים, עם איכות חיים מיטבית, חשוב לשמור על הגוף שלנו, להשקיע בו ולטפח אותו.
שתים מי יודע? את שתיים חשוב שאת תקראי
  1 מתוך כל 8 נשים תחלה בסרטן השד. גילוי וזיהוי מוקדמים חיוניים על מנת לאפשר טיפול מוקדם והגברת סיכויי ההחלמה. יש להקפיד ולערוך בדיקות שד תקופתיות. למידע נוסף היוועצי עם רופא המשפחה או רופא הנשים שלך.
שלושה מי יודע? שלושה מדדים חשובים
 לחץ דם מעקב שוטף אחר לחץ הדם, רמת הסוכרים בדם והמשקל מאפשר לראות שינויים במדדים, ולתפוס דפוסים כגון עליה במספרים מבעוד מועד ולהתחיל טיפול מתאים בהקדם. לחצו על הקישור לקבלת מידע נוסף אודות בדיקות סקר מומלצות.
ארבע מי יודע? ארבע שעות פעילות גופנית בשבוע (לפחות)
 נעלי ספורט_CarouselImg פעילות גופנית חיונית למען תפקוד יעיל של כל מערכות הגוף - ממערכת העיכול ועד מערכת החיסון, מהבריאות הפיזית שלנו ועד הבריאות הנפשית. ההמלצה כיום היא לעסוק בלפחות 4 שעות של כושר גופני מתון בשבוע (30-40 דקות כושר ביום).
חמישה מי יודע? חמישה אבות המזון
plate_CarouselImg חלבונים, שומנים, פחמימות, ויטמינים ומינרלים הם 5 אבות המזון החיוניים להתפתחות, לתפקוד ולבריאות שלנו. העדיפו חלבונים רזים, פחמימות מלאות ושומנים בלתי רווים (כגון שמן זית, אבוקדו, טחינה) וחומצות שומן אומגה 3 (מדגים או ממקור צמחי כגון אגוזי מלך). 
ששה מי יודע? כל ששה חודשים ביקורת אצל רופא שיניים
 רופא שיניים בריאות החניכיים והפה משפיעה על הבריאות הכללית שלנו, ומושפעת מהבריאות הכללית שלנו. מומלץ לגשת לבדיקה שגרתית ולנקיון שיניים אצל רופא שיניים פעם ב- 6 חודשים. לחצו על הקישור לאיתור רופאי שיניים העובדים בהסדר עם לאומית
שבע מי יודע? שבע שעות שינה בלילה
sleeping_CarouselImg "בעיות והפרעות שינה כרוניות מהוות מקור לבעיות במצב הרוח, עד מצב של דיכאון, ירידה ביכולות לימוד, קשיי ריכוז, זיכרון והתפתחות. בעיות והפרעות שינה כרוניות גם מהוות מקור לבעיות רפואיות כגון בעיות לב, השמנה, יתר לחץ דם, סוכרת, עיכוב בגדילה ופגיעה במערכת החיסונית." טוען ד"ר שי מרקו, נורולוג ומומחה שינה בלאומית. ההמלצה כיום למבוגרים היא לישון 7 שעות שינה בלילה, לפחות.
שמונה מי יודע? שמונה מפגשים שיובילו לתוצאה המיוחלת של גמילה מעישון
 לא לסיגריה_CarouselImg העישון, בין היתר, יכול לגרום למחלת ריאות, התקף לב, שבץ מוחי, מחלות של כלי הדם ועיוורון. סדנת גמילה מעישון של לאומית בת 8 מפגשים, בהם נלמדים אסטרטגיות שונות המסייעות בהתמודדות עם התלות הגופנית והפסיכולוגית. 8 מפגשים שישנו את חייכם. לחצו על הקישור למידע נוסף אודות סדנאות גמילה מעישון של לאומית.
תשעה מי יודע? תשעה ירחי לידה
 12_2014/shutterstock_237799624 9 חודשים של התרגשות, אושר, לחץ וחרדה מעורבבים יחדיו. 9 חודשים של שינויים גופניים. 9 חודשים של בדיקות, מעקבים וביקורות. 9 חודשים של הכנה לקראת ההפיכה להורים. לקוחות לאומית זהב נהנות מסל שירותים מקיף להריון (בדיקות, טיפולים ומכשור מסייע) ומשתלם במיוחד, לאורך תקופת ההריון והלידה.
עשר מי יודע? עשר דקות לעצמך ביום
 רוגע_CarouselImg הימים שלנו עמוסים. בין עבודה, בית, ילדים והשאר אנחנו מתרוצצים כל היום, בלי מנוחה. עשו לכם מנהג וקחו 10 דקות לעצמכם בכל יום.  10 דקות שנועדו להתאפס, להירגע, לעסוק בפעילות שגורמת לכם להנאה ולסיפוק. זה חיוני עבור הבריאות שלכם.
אחת עשרה מי יודע? אחת עשרה כוסות שתייה ביום
 ברזיה_CarouselImg שתיית מים משפרת את רמות האנרגיה ותורמת לבריאות הגוף, מראה העור, חיזוק המערכת החיסונית, ייעול מערכת העיכול ומסייעת בהרזיה ושמירה על משקל גוף תקין. בעבר המליצו על 8 כוסות מים ביום, אך כיום ההמלצה היא לשתיית 11 כוסות נוזלים עבור נשים ו- 15 כוסות לגברים.
שנים עשר מי יודע? שנים עשר מרידיאנים עיקריים האחראיים לזרימת האנרגיה בגוף
 דיקור2_CarouselImg המרידיאנים מהווים רשת מסועפת של ערוצי אנרגיה, החוצים את הגוף לאורך ולרוחב. מגע, לחיצות ודקירות בנקודות הצטלבות המרידיאנים מאפשרים שחרור חסימות, זרימה אנרגטית טובה יותר ואיזון הגוף. לחצו על הקישור לקבלת מידע נוסף אודות טיפולי רפואה משולבת בלאומית.
שלוש עשרה מי יודע? שלושה עשרה שנים של התבגרות
 תלונות של מתבגר_CarouselImg לגיל ההתבגרות תופעות בריאותיות ייחודיות משלו. מתבגרים אינם ישנים מספיק, סובלים מאקנה ופצעים, תזונתם משובשת, מצבי הרוח הפכפכים, ועוד. היו שם עבורם, האזינו, תימכו. אם אתם מודאגים לגבי הבריאות הפיזית או הנפשית של המתבגר, פנו לרופא הילדים, רופא המשפחה או פסיכולוג לקבלת סיוע.

חג פסח שמח מלאומית!