לתיק הבריאות שלי

כתבות בנושא ספורט ואורתופדיה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

לשחות היא אמרה לי, לשחות

לשחות היא אמרה לי, לשחות
כשאנחנו חושבים על הבריכה, אנחנו חושבים על ההנאה. המים הקרירים המקלים מהחום שבחוץ, ילדים צוחקים ונהנים, קרטיבים ורוגע. למעשה, הבריכה היא עוד כל כך הרבה יותר מזה, ושחיה נחשבת לאחת מהפעילויות הגופניות המוצלחות שניתן לבצע. הנה 10 סיבות ללבוש בגד ים וללכת לשחות: 


 
  1. שחיה טובה למשקל - מכיוון שצפיפות המים גבוהה מזו של האוויר, פעילות מימית מביאה לשריפה רבה יותר של קלוריות בפחות מאמץ. שחיה של שעה יכולה לשרוף יותר מ- 500 קלוריות, תוך כדי אימון כלל גופני שאינו גורם למאמץ יתר של הגוף. 
  2. שחיה טובה לשרירים - שחיה בונה שרירים ארוכים וחטובים, המסייעים ביציבה טובה ובמניעת נפילות. למעשה, שחיה הנה מסוגי הספורט האירובי היחידים שמאפשרים עבודה על השרירים ללא פגיעה בשלד. 
  3. שחיה טובה לפרקים - השרירים והפרקים עוברים אימון בטוח ועדין במהלך השחייה, ובכך מתחזקים. השחייה מאפשרת פיתוח טווח רחב של תנועות המסייעות לפרקים להישאר גמישים ומשוחררים.  
  4. שחיה טובה לריאות - שחיה מאמנת את הריאות, מגבירה את הנפח שלהן ומסייעת בהפחתת תסמיני אסתמה. 
  5. שחיה טובה לנפש - מחקרים מראים כי לאחר פעילות של שחיה, יש ירידה בכמות המתח, הכעס והדיכאון, ותחושה כללית טובה יותר. 
  6. שחיה טובה כשקשה לכם - שחיה תומכת בכ- 90% ממשקל הגוף במים, ומאפשרת לאנשים עם מוגבלויות, פגיעות או מחלות לקחת חלק בפעילות גופנית בטוחה ונוחה. 
  7. שחיה מאפשרת אימון כלל גופני - סוגי שחיה שונים מפעילים שרירים שונים, ובמהלך אימון אחד ניתן לגוון ולאמן שרירים רבים. 
  8. שחיה טובה ללב - שחיה היא פעילות אירובית מצוינת, המחזקת ומייעלת את פעילות הלב. מחקרים מראים כי 30 דקות שחיה ביום מפחיתים את הסיכוי לסבול ממחלות לב ב 30-40%.  שחיה מסייעת בהפחתת כולסטרול ובהפחת סוכרים בדם על ידי העלאת רמת כולסטרול HDL ה"טוב" בדם, הורדת רמות הסוכר בדם והגברת הרגישות לאינסולין.
  9. שחיה מגבירה גמישות - השהיה במים מאפשר את הגברת הגמישות, ללא לחץ על המפרקים. במים מתאפשרים מתיחות ושחרור שרירים בצורה בטוחה. 
  10. שחיה טובה לנשים בהריון - שחיה משפרת את בריאותן של נשים הרות ואת בריאות העוברים. בבריכה אין סכנה של התחממות יתר, זרימת הדם לעובר טובה יותר ואין חשש לפגיעה פיזית, כפי שיש בסוגי ספורט אחרים. 
אז למה אתם מחכים? תמהרו, לבשו בגד ים, ויאללה לבריכה!