לתיק הבריאות שלי

מין, מיניות וזוגיות

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

עייפים מידי לסקס?

עייפים מידי לסקס?
עייפים מידי בשביל סקס? אתם לא לבד. מחקרים מראים שעד 50% מהזוגות מוותרים או מדלגים על סקס בגלל עייפות. ימי העבודה הארוכים, שאר בני המשפחה שדורשים יחס, סדר יום עמוס ובני הזוג מוצאים את עצמם נופלים שדודים למיטה, מסתובבים והולכים לישון. למרות שאנחנו טוענים שאהבה זה כבוד בין בני הזוג, שאיננו זקוקים לסקס, שיום אחד הילדים יגדלו ויהיה בסדר, בסופו של דבר - בני זוג זקוקים לאינטימיות על מנת לתחזק את מערכת היחסים שלהם, לקרב בינם ולחזק אחד את השני. 
בעיות בריאות
במקרים רבים חוסר הרצון לסקס נובע מסיבות בריאותיות גרידא, דברים בהם ניתן לטפל ולתקן:
  • תשישות היא אחת הסיבות (והתירוצים) העיקריות לחוסר חשק. תשישות נגמרת בעקבות הפרעות שינה, כגון הפסקות נשימה ליליות או קשיי הירדמות, בעיות בבלוטת התריס, בעיות פרוסטטה וכדומה. 
  • בעיות לב - סימני אזהרה מוקדמים של בעיות לב כוללים בעיות זקפה, אז תלכו להיבדק. 
  • חוסר איזון הורמונלי - הליבידו, החשק המיני, נשלט בעיקרו על ידי הטסטוסטרון. לעיתים תרופה יכולה לסייע לאזן מחדש את הגוף. 
  • דיכאון - אם סקס הוא רק אחד הדברים שאין לך חשק אליהם, אם אתם מרגישים שאינכם שמחים כבעבר, כי אתם מתקשים ליהנות - יתכן ואתם סובלים מדיכאון. פנו לרופא להמלצות וטיפול. 
נבדקתם? הכל בסדר? הנה העצות שלנו להנעת חיי המין מחדש. 
 
שינויים באורח חיים 
השעה האחרונה של היום, לקראת ההליכה למיטה, אמורה להיות סביב הורדת הילוכים. במקום לעבוד עד הרגע האחרון, לענות לעוד מייל, לשטוף עוד צלחת, תעברו לפעילויות שקטות יותר. שבו ותשוחחו על אירועי היום, תתקלחו ותירגעו, תכבו את הטלוויזיה. 
תזונה
הקפידו על אוכל בריא, ואיכלו מוקדם יחסית. פחמימות ריקות נותנות פרץ אנרגיה זמני ומפילות אותנו בדיוק ברגע הקריטי. ארוחות כבדות, מאוחרות, נותנות תחושת כבדות ועייפות. לעומתם, ארוחות קלילות ומזינות יתנו לכם את הכוחות להם אתם זקוקים. 
לאו דווקא בלילה
יש אנשים שפשוט קשה להם בלילות. אחרי יום עבודה מעייף, הם אינן מסוגלים לעבור למוד של סקס. תנסו מוקדם בבוקר (גם אם זה דורש לכוון שעון מעורר לשעה מוקדמת), בזמן שהילדים בחוגים או בערב מיד אחרי שהילדים שכבו לישון. 
תשקיעו באינטימיות
מזמוזים, חיבוקים, התכרבלות יחדיו, כל אילו מבססים את הקשר האינטימי, הזוגי. כשאינטימיות חזקה, הרבה פעמים הסקס לא מאחר לבוא. 
שכחתם איך?
אתם לא לבד. מחקרים מראים שכ- 20% מכלל הזוגות מקיימים יחסי מין פחות מ- 10 פעמים בשנה. אחרי יציאה מהשגרת האינטימיות והמגע הזוגי, זוגות רבים מתקשים לחזור. השגרה עבורם היא נטולת סקס וכל שינוי דורש מהם מאמץ עצום. מחקרים רבים מראים שבנושא זה, עם האוכל מגיע התיאבון. קיום יחסי מין, גם כשעייפים, גם כשלא באמת רוצים, מעורר רגשות שהודחקו, מזכיר את ההנאה והקשר האינטימי ומעודד לעוד ועוד. 
אומנות הפיתוי
מחקרים מראים שהדבר שבאמת מגרה נשים אינו בשמים מיוחדים, בגדים או אביזרי מין. נשים מגורות מגברים שעושים מטלות בית, במיוחד אם אילו לרוב תפקידים שלה בבית: הכנת ארוחה, הרדמת ילדים, שטיפת רצפה. רוצה לפתות אותה? תעשה ספונג'ה בעוד היא נחה רגל על רגל עם כוס קפה (שאתה הכנתה עבורה) ביד. 
 תנסו
כמו בספורט - 10 הדקות הראשונות הן הקשות ביותר. צריך לעבור את המחסום הראשוני הזה ואז נהיה קל יותר, זורם יותר. 
תגדירו "סקס" מחדש
סקס אינו חייב להיות יחסי מין מלאים. עיסוי רונמטי, מגע אירוטי, שימוש בידיים, בפה. הכל נחשב והכל מענג. 
תצאו לדייט
תזמינו בייביסיטר, תשריינו את סבתא. תשקיעו מעט בלבוש, תצאו מהבית. ארוחה רומנטית, סרט שאפשר להתמזמז במהלכו, טיול נעים. תדברו זה עם זו, תצחקו, תגעו ובעיקר תיהנו. 
לא לאבד מומנטום 
קבעתם יציאה זוגית, שתתים יין, נהניתם? אל תעצרו עכשיו. אל תדליקו טלוויזיה, אל תבדקו מיילים. תזרמו עם אווירת הזוגיות ותלכו עם זה עד הסוף. 
תהפכו את זה למעניין יותר
גשו יחד לחנות סקס ותקנו כמה צעצועים, קרמים נעימים לגוף, סרט. כל הדברים האלה מעודדים תקשורת זוגית ומספקים הנאה רבה. 
אל תוותרו לעצמכם
אתם קמים בבוקר והלכים לעבודה גם כשאתם תשושים, אתם מארגנים את הדברים למסיבה בגן עם שארית כוחותיכם. סקס אינו צריך להיות אופציונלי, והעייפות וחוסר החשק אינם אמורים להיות מובנים מעליהם. אל תוותרו. תנסו בכל זאת. תעשו. 
אל תילחצו מהביצוע
הביצוע, האקט עצמו, הרבה פחות חשוב מהתהליך המוביל עד אליו - החום, הקרבה והאינטימיות.