לתיק הבריאות שלי

מין, מיניות וזוגיות

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

חמישה צעדים שיחזירו את הזוגיות למסלולה

כאשר מערכת היחסים שלכם עולה על שרטון, יש צורך בעבודה על מנת להשיב אותה למסלולה. קבלו 5 טיפים פשוטים לביצוע, שיסייעו להציל את הזוגיות.

חמישה צעדים שיחזירו את הזוגיות למסלולה

בכל מערכת יחסים יש תקופות של כעסים וטינות, תקופות שכל מילה שהוא אומר מקפיצה אותך, וכל אנחה שלה גורמת לך לרצות לברוח מהבית בצרחות. קבלו כמה טיפים פשוטים שיסייעו לכם לנתב את הזוגיות שלכם לכיוון הנכון. 


 


טיפ מספר 1: התחייבו
התחייבו להיאבק על שימור מערכת היחסים. התחייבו להשקיע ולעבוד למען מערכת היחסים, למען הזוגיות. 
היסוסים, התלבטויות, נסיונות לדמיין חיים אחרים או זוגיות שונה פוגעים ביצירת המומנטום הנדרש להתחייבות ולמלחמה על הזוגיות ולכן כדאי פשוט להחליט "מערכת היחסים הזו חשובה לנו ואנחנו נאבק למענה". 
טיפ מספר 2: אל תברחו
כשמערכת היחסים במשבר בני הזוג נוטים לברוח - לעבוד שעות ארוכות, לחפש נחמה במזון, להשתמש בילדים כמקור לתעסוקה ומילוי הזמן. בריחה זו מגיעה על חשבון הזמן, והאנרגיות, הנדרשות לעבודה על הזוגיות. 
טיפ מספר 3: בלי רעלים
מערכת יחסים רעילה אינה יכולה לשרוד. כינויי גנאי, האשמות או השפלות לוקחים את מערכת היחסים למקום ממנו כבר קשה לחזור. סכמו על שפה מכבדת, ואל תדרדרו אל תוך הקללות והגידופים. הפסיקו להאשים אחת את השני ושנו את השפה - במקום לומר "אתה עושה כך וכך", "את תמיד..." דברו על תחושותיכם, על נקודת המבט שלכם: "אני מרגיש", "אני רוצה". לימדו להגדיר את הצרכים שלכם, מה אתם רוצים, למה אתם זקוקים. אל תניחו כי הם יודעים, אל תצפו שיידעו לבד. הסבירו. 
טיפ מספר 4: הקשיבו
היכנסו לתוך עולמו של השני. ברגע שתבינו שאתם ישויות נפרדות, עם רצונות שונים וצרכים שונים יהיה יותר קל להבין את נקודת מבטו של השני. התעניינות כנה בדעותיו תאפשר להבין המקום ממנו השני מגיע ולקבלו. 
טיפ מספר 5: הביעו אהבה
הביעו במלים. גם אם בהתחלה זה מאולץ. גם אם זה לא בא לכם בטבעיות. מיצאו מקומות בהם אתם מעריכים את בן זוגכם, וספרו להם עד כמה אתם מעריכים אותם. אמרו תודה על דברים שהם עושים בשבילכם, תוקירו אחד את השניה. 
הביעו מחוץ לבית. יום בשבוע שמוקדש לשניכם, לזוגיות שלכם, ל"ביחד" שלכם. רחוק מהבית, רחוק מהסחות הדעת. פגישה קבועה מאותתת "אנחנו מוכנים להשקיע במערכת היחסים הזו". 
הביעו במעשים. מהכנת ארוחה שבני הזוג אוהבים, השארת פתקיות עם מסרים אוהבים, שיחת טלפון "סתם ככה" באמצע היום או שליחת לינק לשיר אהוב במיוחד, דברים קטנים שיראו לבני זוגכם שאתם חושבים עליהם ואוהבים אותם.