לתיק הבריאות שלי

מין, מיניות וזוגיות

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

טעויות נפוצות שעושים בזמן שימוש בקונדום

כשטועים בדרך, פשוט עושים פניית פרסה. כשעושים טעויות עם הקונדום - התוצאה הרבה פעמים היא....תינוק. כאשר יש שימוש נכון בקונדום, ישנה כמעט 100% הגנה מהריון וממחלות מין. המספר שצונח משמעותית כאשר שימוש שגוי. ריכזנו עבורכם את הטעויות הנפוצות שאנשים נוטים לעשות עם קונדומים, ודרכים למנוע אותן.

טעויות נפוצות שעושים בזמן שימוש בקונדום 
מלבישים את הקונדום מאוחר מידי
כמעט מחצית מהאנשים דיווחו כי פעמים רבות הם נזכרים להלביש את הקונדום רק לאחר תחילת קיום יחסי המין. על מנת שהקונדום יפעל כמו שצריך יש לשים אותו לפני שיש מגע כלשהו בין איברי המין. את הקונדום יש להסיר לאחר השפיכה. אין לבצע חדירה נוספת ללא שימוש בקונדום חדש. 
משתמשים בחומר סיכה על בסיס שמן
חומר סיכה יכול בהחלט להעצים את החוויה ולשפר אותה, אך חשוב להשתמש בחומר סיכה מתאים. שמן קוקוס, קרמים, וזלין ושמנים לעיסוי פוגעים בלייטקס (החומר ממנו עשוי הקונדום) וגורמים להתפרקותו. העדיפו חומר על בסיס מים. שימו לב - מחקרים מראים כי שימוש בקונדום ללא חומר סיכה מגביר את הסיכוי לקרעים בקונדום. 
לא בודקים את תאריך התפוגה
כשהחלב מתיישן מרגישים היטב בטעם. בקונדומים ההתיישנות פחות בולטת. קונדום ישן נוטה להתפורר ולהתפרק, להיקרע בקלות ובאופן כללי להיות פחות יעיל. לכל קונדום יש תאריך תפוגה, אז כשאתם מוצאים את הקונדום שקניתם בכיתה י' חפשו את התאריך לפני השימוש.  
לא משאירים מרווח בקצה
בקצה הקונדום אמור להיות מעט מקום פנוי על מנת לאגור את הזרע שנשפך. אם הקונדום צפוף מידי, יתכן והזרע ישפך החוצה מתוך הקונדום. כשאתם מלבישים את הקונדום יש לצבוט את הקצה על מנת להשאיר מקום. 
שמים את הקונדום הפוך
אם הקונדום הפוך, הוא לא יתגלגל ויפתח עד הסוף. אם ניסתם ללבוש את הקונדום הפוך, יש להסירו, לזרוק אותו לפח ולהתחיל עם קונדום חדש. 
מחכים יותר מידי זמן אחרי השפיכה לפני הסרת הקונדום
מומלץ להסיר את הקונדום מיד לאחר השפיכה, מכיוון שלאחר מכן הזקפה יורדת והזרע בתוך הקונדום עשוי להישפך. בזמן הסרת הקונדום יש להחזיק בשוליים על מנת למנוע שפיכה של הזרע. 
משתמשים בקונדום שאינו בגודל המתאים
הגודל הסטנדרטי של קונדומים מתאים עבור רוב הגברים, עם זאת, אם הקונדום אינו מגיע עד בסיס הפין, אם הוא לוחץ ומרגיש קטן, או מרגיש מרווח מידי, מומלץ לנסות סוג אחר או גודל אחר. 
פותחים את אריזת הקונדום עם השיניים
שיניים, מספרים, ציפורניים וכל דבר חד אחד, מקומם הרחק מהקונדום שלכם. קונדום מחורר יעיל כמו...כמו כלום, למעשה, ולכן חשוב להיזהר בעת הפתיחה או בזמן שאתם מלבישים את הקונדום. 
שומרים את הקונדום בארנק
לקונדומים תפקיד חשוב מידי בשביל לזלזל בהם. הקונדומים רגישים לחום, נקרעים בקלות ובאופן כללי - עדינים. שימרו אותם בתוך האריזה, במקום קריר ומוצל. אין לזרוק את הקונדום בתחתית של התיק, ואין לשמור אותו בתוך הארנק לפרקי זמן ארוכים. מומלץ לקרוא את הנחיות האחסון על האריזה. 
משתמשים בשני קונדומים בו-זמנית
שימוש בשני קונדומים לא מקנה הגנה כפולה (אפילו לא כשמדובר בקונדום גברי וקונדום נשי יחדיו). להפך, הסיכוי לקרעים גובר כאשר לובשים קונדום על קונדום. 
מנצלים את הקונדום בשימוש חוזר
קונדום אינו רב פעמי. יש להשתמש בקונדום חדש בכל פעם שמקיימים יחסי מין, ובכל פעם שמתקיימת חדירה. יש להחליף קונדום ולהשתמש בחדש עבור מין אוראלי, מין אנאלי  או מין וגינאלי. 
מפסיקים את השימוש בקונדום מוקדם מידי אל תוך מערכת היחסים
שימוש בקונדום בעת קיום יחסי מין צריך להמשך עד ש:
  • מערכת היחסים היא מערכת מחויבת ומונוגמית.  
  • יש הסכמה משותפת של שני בני הזוג לקחת את מערכת היחסים צעד קדימה
  • החלטתם יחד על שימוש באמצעי מניעה חליפי
  • שני בני הזוג נבדקו ונמצאו כי אינם נשאים של מחלות מין