לתיק הבריאות שלי

סיפורי ההצלחה של לאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

אנשים מדברים איתי ולא מזהים אותי!

אנשים מדברים איתי ולא מזהים אותי!
שמי קאסם, אני בן 54, נשוי באושר ואב לארבעה. לפני שנה שקלתי יותר מ- 130 ק"ג. לבשתי חולצות במידה של XXXXXL, וקניית בגדים הייתה סיוט עבורי. הליכה הייתה לי קשה והייתי מתעייף עוד לפני שהגעתי לקצה הרחוב. הרגשתי רע פיזית, גם רמת הסוכר שלי בדם היה גבוה וגם לחץ הדם לא היה תקין. סבלתי. הרופאה שלי אמרה לי שאני חייב לרדת במשקל, ואיימה שאם לא ארד אאלץ להיכנס למשטר קפדני של כדורים ותרופות. 
הרופאה שלחה אותי לדיאטנית בשם יעל ברנשטוק.
לשנות את הרגלי העבר
החלטתי שאני לוקח את הפרויקט הזה ברצינות. ישבתי עם יעל והיא שאלה אותי על הרגלי האכילה והשתיה שלי ועל אורח החיים שלי באופן כללי. ספרתי לה הכל. עשיתי מעקב במשך כמה ימים והיו לי רשימות מפורטות של מה אני אוכל, מה אני שותה וכמה. 
יצרנו יחד תפריט לשלושת החודשים הראשונים, והוספתי לאכילה המסודרת גם הליכה בכל יום. בהתחלה בקושי הייתי מצליח ללכת קילומטר. הייתי צריך לנוח באמצע הדרך, הייתי מגיע לסוף כשאני מתנשף כולי. 
התחלתי להרזות. משנים בהן הייתי עולה ויורד במשקל וחוזר חלילה, פתאום הייתה רק ירידה. אנשים שפגשו אותי שאלו אם עשיתי ניתוח קיצור קיבה, אחרים שאלו אם אני חולה מרוב שאני יורד במשקל. 
לעשות שינוי מהראש, לכל החיים 
הבנתי שהשינוי חייב לבוא מהראש שלי, חייב להיות מבפנים. דיאטה זה לא משהו של חודש או של חודשיים. חייבים להציב מטרה ארוכת טווח, הנמשכת לפחות שנה, ולהתמיד בה, על מנת שהשינוי בחשיבה תדבק ותהפוך לחלק בלתי נפרד מהחיים. 
נפגשתי עם הדיאטנית פעם בשבועיים. הייתי נשקל והיינו עוברים יחד על התפריט, על קשיים והתמודדויות. לקחתי איתי את אשתי ועשינו יחד שינוי גדול בבית מבחינת התזונה. בעבר הייתי אוכל בלי להפסיק, לא היו לי ברקסים. היום, גם כשלוחצים עלי - אני לא נשבר. הייתי באירוע ואכלתי מהעוגה. זה היה לי מתוק מידי, עשה לי רע. אני נמנע מלחמים ופיתות, הורדתי לחלוטין את המאכלים שהייתי בלחץ עליהם. עברתי לאוכל שיותר קל לי לשלוט על עצמי איתו. 
לדיאטנית הקשבתי כמו שמקשיבים למפקד. מה שהיא אמרה – אני עשיתי. הגעתי אליה מוכן נפשית, דברתי איתה חופשי, בצורה כנה והיא הקשיבה ועזרה. 
כיום אני אוכל 3 ארוחות מסודרות ביום, ואם מתחשק לי עוד משהו אני בוחר פרי או חטיף בריאות. אני עושה בחירות מושכלות, בוחר בבשרים רזים או דגים, נמנע מפחמימות ריקות, מתרחק כמו מאש ממשקאות ממותקים. 
הבטחתי לעצמי שאני אצליח
אני מאמין שבשביל שתהליך כזה יצליח, זה חייב להיות לחיים. זה חייב להיות בראש סדרי העדיפויות. אחרי שנכנסתי לתלם כבר לא היה לי קשה. הבטחתי לעצמי שאני אעמוד בזה והוכחתי לעצמי שאני מסוגל. 
ירדתי בשנה האחרונה 40 ק"ג ואני שוקל כיום 91. עברתי ממידת מכנסיים 56 למכנסיים במידה 46, מידה שיש בכל חנות. אנשים שלא ראו אותי תקופה לא מזהים אותי. הם מדברים איתי כמה דקות ואז קולטים שזה אני. אני מרגיש טוב, הסוכר שלי מאוזן, לחץ הדם שלי תקין. אני הולך בקלות 10, אפילו 20 ק"מ בכל יום. אני מתכוון להמשיך עם הפגישות אצל יעל ואני מתכוון להמשיך עם התפריט שלי ועם האכילה המאוזנת. זה עושה לי טוב וזה חשוב לי.*על מנת לקבוע פגישה עם דיאטנית יש צורך בהפניה מרופא המשפחה והתחייבות עם תשלום רבעוני. מעקב של הדיאטנית מתבצע אחת לשבועיים.
למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות לקוחות, בטלפון 1700-507507, או 507* מכל טלפון נייד.