לתיק הבריאות שלי

סיפורי ההצלחה של לאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

יותר לא מחפשת שני מושבים פנויים באוטובוס

יותר לא מחפשת שני מושבים פנויים באוטובוס
שמחה כהן, בת 58, מסתובבת עם חיוך תמידי על הפנים. 
"תמיד שנאתי לנסוע באוטובוס. לא בגלל הסיבובים בכל העיר, לא בגלל האיחורים, אפילו לא בגלל ריח הקלמנטינות על האוטובוס. שנאתי בגלל המבטים. 
הייתי עולה על האוטובוס ומיד נתקלת במבטים, תפילות קטנות של הנוסעים "הלוואי שלא תשב לידי". זה מובן לי , הרי מי ירצה להצטופף עם מישהי במשקל 120 ק"ג על המושב הצר של האוטובוס? אפשר להבין אותם, אבל תחושת ההשפלה קיימת, ומכאיבה. גם כשהיו כבר מפנים תיק עבורי, מסמנים לי לשבת, הייתי מסרבת. מחפשת תירוצים שונים ללמה אני לא יכולה להתיישב, גם אם הנסיעה שנותרה לי הייתה עוד ארוכה. 
בשלב מסוים נמאס לי. האוטובוסים הם היו חלק קטן מהבעיה, הבעיה האמיתית הייתה בי וב- 120 ק"ג שסחבתי על עצמי. ניסיתי עשרות סוגי דיאטות שונות, בכל פעם ירדתי ועד מהרה העליתי שוב במשקל, עם תוספות. הרגשתי שאני עוסקת בדיאטות ובהרזיה באופן אינסופי, מנסה להרזות ודבר לא מצליח. השומנים פשוט לא יורדים. 
שנאתי את איך שאני נראית, אך עוד יותר נלחצתי מבעיות הבריאות שליוו את המשקל שלי: קשיי נשימה, הפרעות שינה, קושי ללכת, חוסר יציבות הזעת יתר וכאבי ראש היו נחלת היומיום. אופטלגין הפך למוצר צריכה בסיסי, והייתי מחסלת בקבוק בשבוע. 

מתוך ייאוש פניתי לאחות בלאומית שירותי בריאות ובקשתי אישור לניתוח קיצור קיבה, היה לי ברור שזו הדרך היחידה בה אצליח להרזות. 
האחות עצרה אותי ושאלה אם אני מוכנה לנסות את סדנת ההרזיה של לאומית. החלטתי שאי ןלי מה להפסיד. נרשמתי לסדנה והתחלתי להגיע למפגשים. בסדנה קיבלתי הדרכה מסודרת אודות תזונה נכונה והבנתי איך לשלב פעילות גופנית על מנת לייעל את תהליך ההרזיה. במהלך הסדנה קיבלתי תמיכה מהצוות המקצועי ומצאתי את עצמי מגובשת עם שאר משתתפי הסדנה, שהפכו עד מהרה לחברים גם מחוץ לכותלי הסדנה. 
במשך התהליך היו רגעים קשים, רגעי מצוקה ומשבר, אך הפעם ידעתי שאיני צריכה להתמודד לבד. הצוות היה זמין עבורי גם בשעות לא שגרתיות, מוכן לעזור, לייעץ ולהרגיע, בכל רגע נתון. 
כבר בשבועות הראשונים ראיתי איך הקילוגרמים נושרים מעלי בקצב מהיר, ותך חצי שנה כבר הורדתי 29 ק"ג. היום אני שוקלת 74 ק"ג, אחרי ירידה של 46 ק"ג סה"כ. 
לא האמנתי שיהיה אפשר להוריד כל כך הרבה במשקל בלי ניתוח. אני שמחה שלא ויתרתי לעצמי!
חיי השתנו, כיום אני מבינה שאוכל נועד להזין את הגוף. אני אוכלת מסודר ונכון, אורזת לעצמי ארוחות משוקעות מהבית, נהנית מהארוחות מבלי לחטוף מכל הבא ליד. 
אני נכנסת לחנויות בגידם רגילות, וקונה ממבחר הבגדים במידה 44. זהו שינוי עצום אחרי ששנים הייתה במידה 52! אני מתבוננת במראה ונהנית, עולה בגאווה על האוטובוס ולא מחפשת זוג מושבים פנויים שיכילו אותי, ובעיקר – אני יושבת עם רגל על רגל, משולבת, פעולה שלא הצלחתי לעשות שנים. 
ההמלצה שלי – גשו והירשמו לסדנה. הכל אפשרי אם רק רוצים, אל תתיאשו!"

סדנאות ההרזיה ואורח חיים בריא כוללות 10 מפגשים, במחיר מיוחד של 10 שקלים למפגש. בסדנה יינתנו כלים לשינוי הרגלי אכילה, והדרכה עדכנית בנושא תזונה, דיאטה ובניית תפריטים. הסדנה תעסוק בהבטים הרגשיים של אכילה ושל עודף משקל, בהגברת המודעות העצמית להרגלי אכילה, הקניית כלים להתמודדות עם פיתויים ובהתמודדות אל מול הצורך שלנו באכילה רגשית. 
עדיין מתלבטים? מעוניינים במידע נוסף? 
לחצו על הקישור הבא, מלאו פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם עם מידע נוסף אודות סדנאות ההרזיה של לאומית. זכרו, השינויים שתעשו היום הם חיוניים לבריאות של המחר.