לתיק הבריאות שלי

סיפורי ההצלחה של לאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

הסיפור של צביה - 22 ק"ג שירדו בזכות סדנת ההרזיה של לאומית!

הסיפור של צביה - 22 ק"ג שירדו בזכות סדנת ההרזיה של לאומית!
בחורף הקילוגרמים נוטים להצטבר. אנחנו מחפשים מזונות פחמימתיים ומזונות שומניים שיחממו אותנו, שינחמו אותנו. חושקים בעוגייה ליד המשקה החם, ולא שמים לב שאנחנו מגבירים את כמות המשקאות החמים (ואיתם העוגיות) שאנחנו צורכים. אנחנו סטטיים יותר. בוחרים לנסוע ברכב במקום ללכת ברגל, לצמצם את היציאות מהבית לכמה שפחות, לחפף בכל הנושא של כושר גופני, פשוט כי קר לנו. כי חשוך לנו. כי עייף לנו.


קר לי, עייף לי, רטוב לי...התירוצים האלה מוכרים לכם? כשמרכזים את כולם יחד פתאום מבינים עד כמה אנחנו מוותרים לעצמנו בחורף, ועד כמה קשה לנו להתמודד לבד עם הנושא של אורח חיים בריא וירידה במשקל כשבחלון גשם זלעפות וקר. בלאומית אנחנו מבינים עד כמה הנושא מורכב ועוד יותר מבינים כמה הנושא חשוב. השמנת יתר הפכה למגפה של המאה ה- 21, והיא משפיעה על כולנו, ללא הבדל של גיל, מין, רמה סוציו-אקונומית או דת. לכן אנו מזמינים אתכם להצטרף לסדנאות הרזיה ואורח חיים בריא של לאומית. בעלות סמלית של עשרה שקלים למפגש תקבלו הדרכה, הנחיה, ליווי ותמיכה בתהליך ותוכלו לזכות חזרה בבריאות שלכם.  

צביה היא אחת מבין סיפורי ההצלחה הרבים שלנו, דברנו איתה על השינויים בחייה בעקבות השתתפות בסנדה:
"כשהייתי צעירה הייתי מאד מאד רזה, מהבחורות שהיו אומרים להן שתיזהר שהרוח לא תעיף אותן. כל השנים עישנתי וכאשר הפסקתי לעשן חיפשתי תחליפים. עד מהרה האוכל הפך לתחליף המושלם, ובעיקר מתוקים. המון מתוקים. יכולתי לחסל חבילת וופלות מבלי להרגיש ובטח מבלי לשבוע. התחלתי להעלות במשקל, ק"ג פה, ק"ג שם, עד שהגעתי לעודף משקל עצום. אני בעצמי ידעתי שעליתי, אבל לא תפסתי עד כמה עד שהחלתי לשמוע הערות מהסביבה, התחלו להפציר בי לגשת לבדיקות, להזהיר אותי שזה לא בריא, שאני מסכנת את עצמי. 
כל הזמן הנחתי שאני בסדר, קצת כבדה, אבל לא נורא. הרופאה שלי, ד"ר אינה בלוז, כל הזמן לחצה עלי לבדוק ולהישקל, וכך הייתי הולכת מידי פעם, עד שפתאום הבנתי שהגעתי ל- 90 ק"ג. היא נבהלה, וגם אני. זה כבר לא 70, 80 ק"ג. זה כבר 90! זה עודף משקל עצום. היא רצתה שאתחיל לקחת כדורים לכולסטרול, לסוכר גבוה. הפצרתי בה לתת לי לנסות קודם בלי זה, וכך נרשמתי לסדנה. 
הגעתי לסדנה בהנחיית הדיאטנית המקסימה מורן רייכמן. היא פשוט אישיות ואין לי מלים לתאר כמה היא עזרה לי. היינו קבוצה קטנה, של כ- 15 משתתפים. מורן, שהנחתה אותנו, תמיד הייתה קשובה, תמיד התייחסה ברצינות לכל שאלה, סייעה עם כל בקשה. יש לה זמן לכל משתתף, מבררת איך היה השבוע, מה הקשיים, מהם רגעי ההצלחה. בסדנאות דברנו על מתכונים, היא הביאה המלצות לדברים שמומלץ לאכול, למתכונים. 
אני ממשיכה ללכת לסדנאות, כל סדנה היא בת 10 מפגשים, ואני ממשיכה עוד ועוד. הסדנאות נותנות לי מסגרת, הסדנאות לימדו אותי שזה בסדר "לחטוא" מידי פעם, כל עוד תופסים את עצמנו וחוזרים לשגרה. 
אני מאושרת. כיום אני שוקלת 68 ק"ג. אני יכולה ללבוש מה שאני רוצה. בעבר הייתי משפילה מבט ליד ראי, כיום אני מסתכלת על עצמי בהנאה ובגאווה. אני צועדת, אני מרגישה קלה, לא מתעייפת. מורן עודדה אותי לצאת להליכות וכיום אני מבינה עד כמה זה עוזר להרזיה ועד כמה זה גורם להרגשה הטובה שלי. אני מוצאת שאני יכולה להתכופף בקלות. נשמע טריוויאלי, אבל כשהייתי בשיא משקלי פשוט לא הצלחתי. אני נאחזת בדבריה של מורן - הכל מותר, אנחנו לא בעונש, אפשר פעם ב..פיצה, עוגה, הכל. אבל צריך לחזור מיד אח"כ לתהליך, לתזונה הבריאה. הסדנה נותנת לי את המסגרת בדיוק לפעול כך, את התמיכה והעזרה לחזור לתהליך גם כשאני יוצאת ממנו. "

לרשימת המרכזים הרפואיים בהם מתקיימות סדנאות.
לקבלת מידע אודות סדנאות קידום בריאות של לאומית, לחצו, מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם.