לתיק הבריאות שלי

סוכרת

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

על סוכרת ועל קורונה

על סוכרת ועל קורונה
בכל הקשור בנגיף הקורונה, אנחנו נמצאים עדיין בנקודה בה רב הנסתר מן הגלוי. עם זאת, נערכים מחקרים רבים, במטרה לאסוף מידע שיסייע בהתמודדות עם נגיף הקורונה, ובהתמודדות עם מחלות רקע בתקופת הקורונה. בחודשים האחרונים נערכו מחקרים העוסקים מחקרים רבים עוסקים בקשר בין מחלת הסוכרת ובין נגיף הקורונה. 


 
מן המחקרים עולה כי למרות שסיכויים של חולי סוכרת סיכון להדבקות בקורונה דומה לסיכויים של  לאנשים שאינם חולים בסוכרת, חולי סוכרת נמצאים בסיכון מוגבר לפיתוח סיבוכים של מחלת הקורונה, במקרה של הידבקות. 
בנוסף, ישנן עדויות מחקריות לכך שחולי סוכרת שרמות הסוכר שלהם אינן מאוזנות, וחולים אשר סובלים מסיבוכי מחלה כגון מחלות לב, כף רגל סוכרתית, יתר לחץ דם ועוד, חשופים יותר לסיבוכי נגיף הקורונה, ביחס לאנשים שאינם חולים בסוכרת, עם סיכוי גבוה יותר להגיע לאשפוז בשל סיבוכים. 
 
  1. תמיד, לאורך כל החיים, אך במיוחד בתקופה זו, ישנה חשיבות מכרעת בהקפדה על הנחיות משרד הבריאות, ובנוסף, להיוועץ ולהתייעץ עם הצוות המטפל בנוגע להיותכם אוכלוסיית סיכון. 
  2. למרות הלחץ, החרדה והדאגות סביב הקורונה, חשוב לשמר הרגלי אכילה טובים, להימנע ככל האפשר מאכילה רגשית ולפנות לקבלת סיוע וייעוץ במקרה של תחושת חוסר שליטה סביב האוכל. 
  3. יש להקפיד על מדידות סוכר תכופות ודיווחים שוטפים לצוות המטפל על שינויים בערכים. מעקב תדיר יאפשר ניהול יעיל של הסוכרת. 
  4. שמירה על לחץ דם תקין ומאוזן הוא חלק קריטי מניהול מחלת הסוכרת. לחץ דם גבוה פוגע בכלי הדם, בכליות, בעיניים, בכפות הרגליים ועוד.  
  5. עישון פוגע בריאות ומהווה גורם עצמוני לחומרת תחלואה הן מווירוס הקורונה והן לסיבוכי הסוכרת. רצוי להפסיק לעשן, או לכל הפחות להפחית את כמות הסיגריות באופן משמעותי. ניתן לקבל עזרה וסיוע בגמילה אצל מומחי הגמילה של לאומית, במרכזים הרפואיים או בטלפון. 
  6. פעילות גופנית מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול במחלת הסוכרת. יש לבצע לפחות 30 דקות פעילות ביום, תוך העלאת דופק. לפעילות גופנית השפעה על רמות הסוכר בדם, ועל הבריאות הנפשית. 
  7. בניית שגרת יום, הכוללת זמן לטיפול עצמי, למנוחה, לספורט, לשקט ולהכנת מזון בריא, היא מפתח להגעה לאיזון ושמירה מיטבת על הבריאות הפיזית והרגשית, תמיד ובמיוחד כרגע סביב הקורונה. 

הצוותים המטפלים בלאומית כאן עבורכם, לכל שאלה, התייעצות וסיוע.