לתיק הבריאות שלי

רפואה משולבת לילדים

שלח לחבר

X
האם ילדכם סובל מבעיה רפואית?  חשוב לנו שהוא יזכה לטיפול הטוב והמקיף ביותר שניתן לקבל, ממיטב אנשי המקצוע בתחום. לכן, בנוסף לטיפול הקונבנציונאלי אותו הוא מקבל, אנו ממליצים לטפל בו בעזרת הרפואה המשולבת (רפואה משלימה, רפואה טבעית). 
בעיות במערכת הנשימה
(ברונכיט ספסטית, דלקת ריאות ועוד)
בעיות נשימה בילדים הן לאחת הבעיות הנפוצות בקרב ילדים עד גיל 6. בעיות נשימה מדאיגות ומלחיצות, פוגעות באיכות השינה ובתפקוד הילד. לרפואה המשולבת יש כלים יעילים במיוחד, המקלים על הילד. מומלץ לשלב בין הטיפולים המשולבים לבין הרפואה קונבנציונאלית, לטיפול המקיף ביותר עבור הילד. 
טיפולים שונים המסייעים בפתרון בעיות במערכת הנשימה כוללים דיקור סיני, נטורופתיה, טווינא, הומאופטיה, עיסוי בשמנים ורפלקסולוגיה. 
בעיות במערכת העיכול
(כאבי בטן, גזים,עצירויות ועוד)
ילדים רבים סובלים ממגוון בעיות במערכת העיכול. החל מגזים שמופיעים כבר בגיל שבוע-שבועיים ועד עצירות, כאבי בטן כרוניים ועוד ועוד. כאבי בטן אילו פוגעים באיכות חיי הילד, מונעים ממנו פעילויות רבות ומהווים מקור למתח ולחת עבור ההורים. הרפואה המשולבת מציעה מגוון טיפולים אפשר יכולים לסייע ולהקל על הילד, בינם רפלקסולוגיה, נטורופתיה, דיקור סיני, טווינא ופרחי באך. 
בעיות שרירים
(בעיות אורטופדיות ועוד)
לבעיות בשרירים של ילדים יש השלכות טווח ארוך. ילד עם חרוגת כתפיים חלשה יתקשה לבצע פעולות של מוטוריקה עדינה, להן ידרש בבית הספר, ילד עם שרירים חלשים יתעייך מהר או יתקשה בפעילויות היום יום, שהם חלק בלתי נפרד מהילדות - לקפוץ, לרוץ, להשתולל עם חבריו. הרפואה המשולבת מציעה מגוון טיפולים אשר נועדו לחזק את השרירים, לייצב אותם ולשפר את התפקוד שהם, כגון טווינא, שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי ודיקור סיני. 
בעיות שינה ואי שקט
שינה היא חיונית. היא חיונית לצמיחה, היא חיונית להתפתחות מיטבית והיא חיונית לבריאות הנפשית, הן של הילד והן של הוריו. הרפואה המשולבת מציעה מגוון טיפולים, אשר מסייעים בהרגעת הילד, מציאת המקור לאי השקט שלו ובעיקר - מסייעים לו לישון, שינה עמוקה, רציפה וטובה, ממנה הגוף שלו יכול לטעון מצברים, לגדול ולהתפתח. טיפולים מומלצים כוללים הומאופטיה, נטורופתיה, דיקור סיני ורפלקסולוגיה. 
אלרגיות ובעיות עור
עיטוש, גירוד, פריחה, נזלת. אלרגיות מאד נפוצות בישראל, וכ- 20% מהאוכלסייה סובלים מהן בדרגה זו או אחרת. הרפואה המשלימה יודעת להקל על התסמינים ולהרחיק בין התקפי האלרגיה השונים, על מנת לאפשר לילדכם התנהלות רגועה ושלווה, גם בעונות הבעיותיות. טיפולי רפואה משולבת מומלצים: נטורופתיה והמואופטיה. 
הרטבת לילה
הרטבת לילה היא טבעית כשהם קטנים. הם מתעוררים עם חיתול ספוג פיפי, מחליפים להם ונגמר הסיפור. מרבית הילדים יגמלו מהרטבת לילה באופן עצמאי, עד גיל 5. עם זאת, יש ילדים שאינם מצליחים להיגמל. הם מתעוררים לילה אחר לילה במיטה ספוגה, עם תחושת מבוכה ולעיתים אף תחושת כשלון. הרטבת לילה בגילאים הגדולים יותר פוגעת בחיי החברה -  מונעת יציאה לטיולים עם לינה או שינה אצל חבר. לרפואה המשולבת יש פתרון ומומלץ לפנות לטיפולים הומאופתיים לטיפול בבעיה. 
 
התקררויות
(נזלת,כאבי גרון, דלקות אוזניים, חום ועוד)

אין הורה שלא מכיר היטב את הנזלת האינסופית שמלווה את החורף, את כאבי האוזניים, התקפי החום. מחלות ילדים זה בהחלט חלק מהחיים. הרפואה המושלבת מציעה פתרונות שמאפשרות להקל על הילדים, לקצר את משך סבלם, פתרונות שמחזקים את הגוף ומסייעים לו להילחם ביעילות רבה כנגד החיידקים שתוקפים אותו. מומלץ לנסות טיפולי רפואה משולבת כגון הומאופטיה, נטורפותיה, דיקור סיני, רפלקסולוגיה וטווינא. 
בעיות רגשיות
(פחדים, אלימות, כעס,חוסר ביטחון, רגישות יתר ועוד)
ילדים הם מורכבים. המחשבות שלהם, הרגשות שלהם באים לידי ביטוי כסממנים פיזיים. הם מבטאים את עצמם על ידי אלימות, כעסים, הם בוכים, הם מתקשים. הרפואה המשולבת מציעה טיפולי הומאופטיה או טיפול בפרחי באך, המייצבים את הילד מבחינה רגשית, מרגיעים אותו ומסייעים לו לפתח את יכול ההתמודדות. 
חיזוק מערכת חיסון 
(טיפול מניעתי)

מערכת החיסון של ילדים עוברת טלטלה יומיומית. הם נמצאים במסגרות חינוכיות עמוסות חיידקים וטפילים, הם חשופים למאות מחלות שונות נטורופתיה, דיקור סיני, טווינא, רפלקסולוגיה יכולים לסייע בחיזוק המערכת החיסונית, מניעת הדבקות במחלות וקיצור משך וחומרת המחלה במידה ונדבקים. 
חוסר/עודף תיאבון
מחקרים מראים כי העיסוק באכילה של הילד והדאגות סביב נושא האכילה של ילדים, הם המקור הגדול ביותר למריבות ולחץ במשפחה. אם הנכם מודאגים שמה ילדים אינו אוכל מספיק, או שהוא אוכל יותר מידי, הרפואה המשולבת פתרונות עבורכם. טיפולים כגון הומאופטיה, נטורופתיה,דיקור סיני ורפלקסולוגיה יסייעו לילדכם לאזן ולווסת את כמויות המזון להם הגוף שלו זקוק על מנת לגדול ולהתפתח. 
הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות
כיום כמעט 10% מהילדים מאובחנים עם דרגות שונות שלהפרעות קשב וריכוז. הרפואה המשולבת מאפשרת ראיה שלמה של הילד, התמקדות בנקודות הקושי הספציפיות שלו והבאתו לאיזון. טיפולי רפואה משולבת מומלצים הם שיטת אלבאום, הומאופטיה, נטורופתיה ורפלקסולוגיה.