לתיק הבריאות שלי

רפואה משולבת וקורונה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

רפואה מונעת לחיזוק הגוף

כיום אנו יודעים לומר כי מערכת חיסונית חזקה, חיונית למלחמה במחלות. באמצעות הרפואה המונעת ניתן לחזק את מערכת החיסון, ולשפר את תפקודה ויעילותה.

רפואה מונעת לחיזוק הגוף
כאשר המערכת החיסונית בריאה היא יכולה להדוף את החיידקים והווירוסים, והילחם בהם ביתר קלות. אולם, כאשר המערכת החיסונית נחלשת, החיידקים והווירוסים עלולים לחדור דרך מערכות ההגנה המוחלשות של הגוף.
באמצעות הרפואה המונעת ניתן לחזק את מערכת החיסון ולאפשר לה להילחם ביתר קלות במחלות. שיטות הטיפול המומלצות לכל סוג מחלה ויראלית, הן תזונה נכונה, הימנעות ממזון מהיר ולא מזין, הימנעות מחומרים מזהמים וחומרים הידועים כמדכאים את מערכת החיסון וכן נטילת צמחי מרפא. הטיפול נעשה על ידי בחירת מספר צמחים רלוונטיים בהתאם לצורכי המטופל.  
צמחי מרפא
 • אכינצאה –  צמח מרפא המוכר מימי קדם, משמש למניעה ולטיפול בזיהומים ודלקות שמקורם ויראלי או חיידקי, תוך חיזוק כללי של מערכת החיסון. החומרים המצויים ברמה גבוהה בדופן תאי הצמח (פולוסכרידם וגליקוידים שונים), גורמים יחד עם חומרים אחרים לחיזוק ולהמרצת המערכת החיסונית  ומגבירים את ייצור ותפעול תאי הדם הלבנים והלימפוציטים. 
  ניתן לקחתו ככמוסות לבליעה, ככדורים למציצה או כנוזל.
 • הפרופוליס – חומר המיוצר על ידי דבורים משרף הנאסף מפרחים וגזעי עצים. הפרופוליס מכיל חומצות אורגניות, כמו חומצה קופאנית וחומצה פירולית וכן ביופלבנואידים, חומרים נוגדי חמצון ומכלול ויטמינים ומינרלים, בזכות כל אלה מאפשר הפרופוליס לסייע נגד  זיהומים ממקור חיידקי, ויראלי או פטרייתי
 • פרחי הסמבוק (Sambucus cansdensis) -  מקובלים לשימוש נגד תסמיני צינון, חום וכאבי גרון. גרגירי הסמבוק השחור ממריצים את פעילות מערכת החיסון ויעילים נגד זנים שונים של נגיפים דמויי שפעת. 
  ניתן לשתות כמיץ או תה וכן לבלוע כמוסות.
 • אסטרגלוס (Astragalus menbranaceus) - האסטרגלוס משפר את מערכת החיסון ובכך מחזק את התנגדות הגוף למחלות.במחקרים קליניים הוכח כי האסטרגלוס מקטין את שכיחות המחלה ומקצר את מהלכה. מעודד יצירת האינטרפרין ובכך מונע זיהום נגיפי.
מתי משתמשים בצמחי המרפא השונים?
כאשר הנכם נמצאים בשלבים ראשוניים של המחלה, או אם יש לכם נטייה לחלות מומלץ ליטול אכינצאה, פרופוליס ואסטרגלוס. שילובים אילו מתאימים גם עבור ילדים. 
 
שמנים ארומטיים
 • ניתן להקל על ידי שימוש בשמנים ארומטיים דוגמת שמן המופק מפלפל שחור הידוע בתכונותיו כמשכך כאבים, כמחטא ומחמם ולכן יעיל במצבי מחלות ויראליות, כאבים באברים ושרירים וצמרמורת. בשמן ניתן להשתמש כחלק מתערובת שמנים לעיסוי הגוף. 
 • שמן המופק מעלי אקליפטוס ידוע בתכונותיו כמשכך כאב ומחטא, לכן יעיל במצבים של וירוסים ובסביבה בה ישנם אנשים חולים. ניתן לטהר בעזרתו את האוויר ע"י מכשיר אדים ולהשתמש בו כחלק מתערובת שמנים לעיסוי.
 • שמן מנטה המופק מהעשב ידוע גם הוא כמשכך כאב, נוגד דלקות, מחטא, מכייח ומעורר הזעה. ניתן להשתמש בו כחלק מתערובת לעיסוי.
 • שמנים המופקים מלבנדר, בן אזוב רפואי, ברוש, ריחן, מליסה ורוזמרין מקלים על מחלות דרכי הנשימה
תזונה נכונה לחיזוק המערכת החיסונית
תזונה נכונה, בריאה ואיכותית היא הגורם העיקרי למערכת חיסון בריאה, לכן יש ליחס חשיבות רבה למזון שאנו אוכלים.
 • מרק עוף מתובל המכיל שום, בצלים, פלפל או קארי (ואם רוצים ניתן להוסיף גם נתח או שניים של אסטרגלוס) 
 • לצמחונים מומלץ במקום העוף להיעזר במיסו כבסיס למרק.
 • מומלץ לאכול מזונות מבושלים אשר נחשבים בדרך כלל כמזון מחמם הנחוץ לתקופה זו. המזונות המחממים כוללים ירקות מפקעות שורשיים כמו: גזר, צנון, לפת, סלק אדום, תפוח אדמה מתוק, שורשי חזרת, כמהין, ארטישוק ירושלמי.
 • דלעת, קישוא, כרישה וקולרבי גם הם ירקות מחממים שיכולים לשמש כבסיס למרק, כמחית וכירקות מבושלים.
 • את הפירות, דוגמת אגס ותפוח עץ, גם כן מומלץ לחמם. ניתן להוסיף ציפורן, קינמון או זנגוויל.
 • קטניות כמו חומוס, שעועית ועדשים גם כן נחשבים כמזון תומך. 

כל ההמלצות שהוזכרו לעיל אינן באות במקום ברור אצל הרופא. הנכון הוא לשלב בין השניים. 

אנו בלאומית מאחלים לכם הרבה בריאות!