לתיק הבריאות שלי

כל הכתבות בנושא רפואה משולבת

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

זהירות בשמש בדרך טבעית

הכל על כוויות וחומרתן - פתרונות הומאופתיים לפגעי השמש

זהירות בשמש בדרך טבעית

הקיץ מגיע ועימו גם השמש הישראלית הקופחת. שמש שקרינתה שורפת את העור, מאיצה את הזדקנותו ומעלה את הסיכון לסרטן העור. אכן, אין לזלזל בשמש שלנו. כדאי לנקוט באמצעי זהירות כגון: לבישת בגדים ארוכים, חבישת כובע רחב שוליים ושימוש במסנני קרינה. שימו לב! יש לחזור על השימוש בם תוך כדי החשיפה לשמש משום שהגנתם מוגבלת בזמן. המספר על התכשירים מעיד על משך פעולתם. כלומר, ככל שהמספר גבוה יותר, כך משך פעולת התכשיר ארוכה יותר. הנחיות משרד הבריאות הן שיש להשתמש במקדם הגנה בעל SPF30 לפחות וכן הגנה רחבה נגד קרינת UV. נזהרתם ובכל זאת נכוויתם? עדי גל הופל, הומאופתית טבעית, מסבירה כיצד לטפל בכוויה. 

סוגי כוויות

כוויות נגרמות מחשיפה למקור חום (אש, מים, שמש) או מחומרים כימיים. הן מחולקות ל-3 דרגות:

  • כוויה בדרגה 1: רק השכבה החיצונית של העור נפגעת. העור חם ,אדום וכואב.
  • כוויה מדרגה 2: נפגעות  גם השכבות הפנמיות של העור (הדרמיס). במקרה של כוויה כזו יופיעו גם שלפוחיות על העור.
  • בכוויה מדרגה 3: הפגיעה מגיעה גם לקצות העצבים. יופיע כאב שלאחריו מאבדים תחושה וקרוב לוודאי שייווצר זיהום.

חשוב לזכור כי חומרת הפגיעה תלויה גם בגיל הנפגע. זקנים וילדים קטנים רגישים יותר. כוויות מדרגה 2 או 3 מסוכנות ויכולות לגרום אפילו למוות בשל אובדן נוזלים וחשיפה לזיהום.
 
העור שלנו מגן עלינו! הוא מהווה גבול בין הפנים הגוף לחוץ. הקו הראשון של ההגנה ופגיעה נרחבת בו מהווה סיכון רציני .לכן, כל כווויה אשר גודלה עולה על זה של כף ידך מחייבת מיד טיפול רפואי דחוף. פנו מיד לעזרה!

טיפול בכוויה, בדרך הטבעית

במקרים של כוויה מדרגה ראשונה ניתן לפנות לטיפול הומאופתי. בכוויות מדרגה שתיים ושלוש ניתן לשלב טיפול זה יחד עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי. אין למרוח על הכוויה כל מיני תרופות "סבתא" (כגון משקע קפה שחור או ממרחים שונים כמו מרגרינה). אלה עלולות להזיק ולגרום לזיהום.

הרפואה ההומאופתית מציעה מספר תרופות לטיפול בכוויות ובנזקיהן.
להלן כמה מהן שכדאי להחזיק בהישג יד על מנת לטפל בכוויות (מדרגה 1)*:

  • Calendula – תרופה המסייעת במניעת צלקות והיווצרות של נמק. מומלץ להחזיק משחת קלנדולה (אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת). יש למרוח אותה על המקום הפגוע (גם במקרים של פצעים וחתכים) והיא תסייע בריפוי העור ובמניעת זיהום. התרופה קיימת גם בכדורים לבליעה, גם אותם ניתן לקחת במקרים קלים של כוויות שמש. 
  • Urtica Urens – תרופה המופקת מצמח הסרפד.  מסייעת בהרגעת עור בוער ומגרד במקרים קלים של כוויות (מתאימה בייחוד לטיפול בכוויות ממים חמים).
  • Cantharis – לטיפול בכל סוגי הכוויות (מדרגה ראשונה), גם לכוויות מחומר כימי. ניתן לעשות בה שימוש באמצעות קומפרסים שמרגיעים את העור. במידה ונעשה שימוש בתרופה זו מיד לאחר הפגיעה, תמנע היווצרות שלפוחיות.
  • Belladona –  תרופה הומאופתית נוספת המסייעת בטיפול בכוויות שמש.

אז על מנת שנוכל להנות מן הקיץ וגם מן השמש, בואו ננקוט בכל אמצעי ההגנה; ובמידה ונפגענו, הבה נפעל על פי חומרת הפגיעה ונסייע לעורנו להחלים במהרה!

 *מומלץ ליצור קשר עם הומאופת על מנת לקבל הוראות שימוש ונטילה של התרופות השונות.
*מומלץ להיוועץ עם רופא לפני תחילת הטיפול.