לתיק הבריאות שלי

כל הכתבות בנושא רפואה משולבת

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

רמדי לסתיו

החורף עדיין לא התחיל והילדים כבר מצוננים? היכסנו כאן וקראו כיצד ההומאופתיה הקלאסית יכולה לסייע לכם ולילדיכם להתמודד אל מול מחלות הסתיו

רמדי לסתיו
מחלות הסתיו

מחלות הסתיו מתבטאות בדרך כלל באוכלוסיות חלשות: ילדים ומבוגרים. ישנן מספר סיבות לכך, ובינן: 

  • שינויי מזג האוויר הקיצוניים – במשך היום מזג האוויר חם, הטמפורטורות קיציות וגבוהות. לעומת זאת, בשעות הבוקר המוקדמות, הערב והלילה ישנה צניחה דרמטית. מערכת החיסונית, אשר מתפקידיה האחריות על ויסות ויצבות של מערכות הגוף, מתקשה לתפקד בצורה יעילה במהלך התנודות. על כן, נראה לעיתים קרובות אנשים מצוננים, או אנשים הסובלים מקלקול קיבה ושלשולים.
  • הילדים חוזרים למסגרות של גנים ובית הספר – לאחר סדרת חופשות ארוכות, ילדים, אשר שהו תקופת מה בבית ובחוץ, חוזרים למסגרות החינוכיות. הילדים שוהים שעות ארוכות בקרבה פיזית רבה, בצפיפות, ועל פי רוב בחלל סגור. כל וירוס שמגיע מתרבה ועובר במהירות מילד לילד, ומדביק אותם. הביטוי על פי רוב יהיה בעת הסתיו מצבים של צינון, קשיי נשימה קלים ודלקות גרון ואוזניים קלות (יחסית לחורף).
  • לחץ בעקבות תחילת שנת הלימודים – ילדים רגישים וקפדניים במיוחד מועדים לחלות יותר מאחרים בשל הלחץ הנפשי שהם חווים עם תחילת השנה. הביטוי לכך יהיה בדרך כלל במצבים של כאבי בטן ושלשולים, כתוצאה מהתרגשות וציפייה.
הומאופטיה קלאסית

ההומאופטיה הקלאסית הינה שיטת ריפוי בת למעלה מ-200  שנה, אשר נוסדה על ידי ד"ר סמואל האנמן בגרמניה. ההומאופטיה מתייחסת למכלול הבעיות מהן סובל האדם, על ידי תפיסה כוללת של גוף-נפש. היא רואה את הסימפטומים מהם סובל האדם כביטוי לחוסר איזון בו הוא נמצא, כאשר במהלך הטיפול ההומאופט מתבונן על הסימפטומים כאין "סימני דרך" להבנת הבעיה.
על מנת להשיג ריפוי, מתמקדת ההומאופטיה במקור הבעיה ולא רק בסימפטומים החיצוניים. התרופות ההומאופטיות מחזקות את האדם ועוזרות לו להחלים, בכך שהן מעוררות את כוחות הריפוי הטמונים בו. על ידי איזון כוחות הריפוי הללו ניתן לחזק את המערכת החיסונית של הגוף ולמנוע הישנות של מחלות, ובכך מהווה ההומאופטיה שיטת ריפוי מונעת.

ומה מציעה ההומאופטיה הקלאסית לילדים?
ההומאופטיה הקלאסית יכולה לתת מענה מהיר, עדין וללא תופעות לוואי לבעיות הבריאות של הילדים, גופניות ונפשיות כאחד:
  • בעונת הסתיו רוב המחלות הן כתוצאה מוירוסים. השימוש באנטיביוטיקה כמובן אינו יעיל במקרה של וירוס, ועלול להחליש את המערכת החיסונית. רמדי הומאופטי מפעיל את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, מסייע בחיזוק מערכת החיסון של הילד מצד אחד, ונלחם במחלה ובווירוסים מנגד. 
  •  בטיפול ההומאופטי נלקחים בחשבון שלל הגורמים למחלה: גופניים ונפשיים. הומאופט קלאסי, מיומן ומאושר על ידי "האגודה להומאופטיה קלאסית", יוכל לתת מענה בו זמני לחוסר האיזון הגופני והנפשי. 
  • בטיפול ההומאופטי אנו משתדלים לתת רמדי אשר יהווה מענה הוליסטי, כוללני. רמדי מתאים, מהווה "חיסון הומאופטי" לאורך כל החורף, והן גם תמיכה במצבי מחלה עתידיים.