לתיק הבריאות שלי

להיות בריאים עם לאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

כל המידע כולו - למען הבריאות שלך!

כל המידע כולו - למען הבריאות שלך!
                         
פרויקט שיתוף מידע לאומי
רצינו לספר לכם על פרויקט לאומי של שיתוף מידע רפואי בין בתי החולים וקופות החולים, בצורה מאובטחת ודיגיטאלית, שנועד לסייע לכם לקבל שירות רפואי טוב יותר, שלם יותר.  שיתוף מידע שחוסך לך התרוצצות, חוסך לך סחיבת ניירת, חוסך לך דקלום חוזר ונשנה של התיק הרפואי שלך ויכול להציל חיים בשעות חירום, וכל זה תוך שמירה על סודיות מרבית, וביעילות מרבית. 
 
מערכת אופק - חדשנות ויעילות למען הבריאות שלך
מערכת אופק היא מערכת חדשנית, הראשונה בעולם בה כל קופות החולים מסונכרנות עם רוב בתי החולים בארץ על מנת לאפשר הנגשה של המידע. במסגרת ה"אני מאמין" שלנו, אנחנו מאמינים ששיתוף מידע רפואי בין גורמים שונים המטפלים בך, הוא חלק חיוני ומהותי באיכות הטיפול. אנו מאמינים שעל ידי קבלת תמונת מידע מלאה הכוללת היסטוריה רפואית (לרבות רגישויות ותרופות קבועות), ביקורים אחרונים אצל הרופא, תוצאות בדיקות שנעשו, דימות ופתלוגיה, תוכל לקבל את הטיפול הרפואי המדויק ונכון ביותר עבורך.  שיתוף המידע הרפואי יבוצע באמצעות מערכת מרכזית המכונה "מערכת אופק".
המערכת הופכת את המידע הרפואי שלכם לזמין עבור צוותים מטפלים בבית החולים, בכל אשפוז, ומאפשרת לגורם הרפואי המטפל בך בבית החולים לצפות במידע הרפואי שלך בזמן אמת, באופן ממוחשב, ולקבל את מלוא המידע לו הוא זקוק על מנת להעניק לך את הטיפול הטוב ביותר. הנגישות לצפייה במידע תועיל לרופא המטפל וחשוב ביותר גם במצבים מסכני חיים, חס וחלילה, בהם אתה אינך מסוגל להעביר לו את המידע. 
ולך! המערכת חוסכת סחיבת ניירת ותיקיות, דקלום וחזרה שוב ושוב של כל ההיסטוריה הרפואית שלך, חזרה על בדיקות שכבר ביצעת במסגרות אחרת ועוד וכמובן, הבטחת רצף טיפולי איכותי ומקצועי. 
                                    
סודיות מובטחת
מערכת אופק מבטיחה סודיות מירבית. הגישה לצפייה במערכת תתאפשר אך ורק לאחר תהליך הקבלה בחדר מיון ובכפוף להרשאות צפייה ברורות של הגורמים המטפלים. הגורם המטפל בבית החולים יכול לצפות במידע רק במהלך אשפוז במחלקה הרלוונטית או אם העביר כרטיס לאומית שלך 
לאחר השלבים הנ"ל, המערכת "משאילה" את המידע ממחשבי לאומית לצפייה במסכי בית החולים. המידע מוצג בפני אותו דורש בעל הרשאות מתאימות, אך ורק כשהוא זקוק לו. המידע לא נשמר על מחשבי בית החולים ומתפוגג בתום הצפייה. הגורם המטפל מקבל אך ורק מידע רלוונטי לתחום טיפולו. אין העברה של מידע חסוי אל צוותי בית החולים. 
לצרכי בקרה ומניעת שימוש חורג/בלתי תקין, יתבצע מעקב על השימוש במערכת אופק, שכולל: זהות הגורם שצפה במידע דרך רשת שיתוף מידע, זהות המטופל שצפו בפרטיו, פריטי המידע שהוצגו.
אפשרות יציאה מהרשת 
כל תושב רשאי לבחור שלא לאפשר גישה למידע אודותיו דרך רשת שיתוף מידע, באמצעות הגשת בקשה ליציאה מהרשת. באפשרותך לקבל הסבר על משמעויות היציאה מהרשת על ידי הצוות בסניף הקופה בו אתה מבוטח כגון, נציגת הקשר, אחות או הרופא. את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס ייעודי הקיים באתר האינטרנט של משרד הבריאות: www.health.gov.il. 
אם ביקשת לצאת מהרשת, הנך רשאי תמיד לבקש להיכלל בחזרה ברשת שיתוף המידע באמצעות מילוי טופס מתאים שקיים גם כן באתר משרד הבריאות והגשתו לסניף הקופה בה הנך מבוטח. לבקשת טופס בשפות אנגלית וערבית אנא גש לנציגת קשרי לקוחות בסניף הקופה בה אתה מבוטח. 
תהליך ההוצאה/חזרה לרשת שיתוף מידע יטופל תוך 30 יום מהגשת הבקשה.