לתיק הבריאות שלי

להיות בריאים עם לאומית

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

עיתון Themarker בדק ומצא - ענייני עיניים? רק עם לאומית!

לקנות משקפיים או להסיר אותן? בכל מקרה הכי משתלם עם לאומית!

עיתון Themarker בדק ומצא - ענייני עיניים? רק עם לאומית!
עיתון Themarker ערך השוואה בין קופות החולים בתחום של רכישת משקפי ראייה וניתוחים להסרת משקפיים, כחלק מזכויות ביטוחי השב"ן. המסקנה הייתה ברורה: "המספר המרשים ביותר הוא אולי זה שמציגה קופת חולים לאומית, המבטחת רק עשירית מאוכלוסיית הילדים בישראל: ב– 2014 סיבסדה הקופה רכישת משקפיים של 13 אלף מהילדים המבוטחים אצלה....כלומר, הביקוש קיים וכשההטבה קיימת וגורפת, המבוטחים מעוניינים לנצלה." 

ידוע כי זיהוי מוקדם ככל האפשר של לקות ראייה חיוני כדי לאפשר לילד תפקוד אופטימאלי במהלך הלימודים ובזמן משחק. למידה מיטבית כוללת שימוש בראייה לטווח קצר, תיאום בין שתי העיניים, כישורי תזוזה של העיניים, יכולת מיקוד, ראייה היקפית ותיאום עין-יד. פגיעה, או תפקוד לקוי, של כל אחד מהתחומים הנ"ל מקשה על הילד ופוגעת ביכולתו לממש את הפוטנציאל שלו. 
5-10% מהפעוטות, וכ- 25% מילדי בית הספר, סובלים מליקוי בראייה. מספרים אלו עולים כאשר מתייחסים ללקויות ראייה אצל מבוגרים -  כ- 72% מכלל האוכלוסייה מרכיבים משקפיים או עדשות מגע. 
למרות חשיבותו הרבה, תחום הראייה (בדיקות ראייה, רכישת משקפיים וטיפולים לתיקון הראייה) אינם נמצאים כלל בסל הבריאות. בעקבות כך קופות החולים הרימו את הדגל והחלו לספק הטבות משמעותיות ברכישת משקפיים, הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים, וכן גם שירותים לניתוחים לתיקון הראייה. 
עיתון The Marker (מיום ה- 3.3.15) בדק ומצא שהכיסוי בכל אחת מהקופות שונה, וכי לקוחות לאומית נהנים מהטבות משתלמות במיוחד: 
  • כל לקוחות לאומית כסף/זהב זכאים להטבה, לעומת קופות אחרות. על פי Themarker: "לאור המחסור בסל, קופות החולים משלבות בשנים האחרונות רכישת משקפי ראייה לילדים כחלק משירותי הבריאות המשלימים שלהן (שב"ן).כמה מהקופות, כמו מכבי ולאומית, עושות זאת באופן גורף לכלל מבוטחי השב"ן; אחרות, כמו כללית ומאוחדת, מעניקות את ההטבה רק לילדים "המיוחסים" שלהן - המנויים ברבדים העליונים והיקרים יותר."
  • גם כאשר מתייחסים לרכישת משקפיים עבור מבוגרים,  TheMarker מראה כי לקוחות לאומית מקבלים יותר, ולמרות ש"הסיוע ברכישת משקפיים למבוגרים פחות שכיח בקופות וכי בלאומית מציגים הטבות משמעותיות יותר". 
  • ניתוחים לתיקון ראייה נמצאו משתלמים במיוחד עבור לקוחות לאומית זהב: "ראשית, כלל הניתוחים - גם בהיעדר סבסוד - נמצאו זולים יותר באסותא אופטיק. שנית, המחירים הטובים ביותר מוענקים למבוטחי לאומית זהב ומכבי שלי".
  • לקוחות לאומית זהב מקבלים יותר -  עפ"י Themarker מומלץ לשדרג ללאומית זהב על מנת ליהנות מהוזלה המשמעותית ביותר בעלות ניתוחים לתיקון הראייה. מיד עם המעבר ללאומית זהב תוכלו ליהנות מההטבה, ללא תקופת המתנה. 
עיתון TheMarker קובע כי לאומית בין הקופות המשתלמות ביותר. "הפערים שמצאנו גבוהים במיוחד...מבוטחי לאומית ישלמו 3,700 פחות!" ומצביע על החשיבות הניתנת לנושא: "ניתן לומר כי נמצאה הלימה מלאה בין החשיבות שמייחסות הקופות לסעיף האופטיקה, המתבטאת בסבסוד משקפי ראייה בגיל צעיר כבר ברובד התחתון, לבין עומק הסיוע שהן מעניקות למבוטחיהן.

לאומית, כי לנו אכפת מהראייה שלכם ושל ילדיכם!

למידע נוסף אודות זכאויות בנושא אופטיקה לחצו כאן 
לאיתור סניף לאומית אופטיקה הקרוב לביתכם, לחצו כאן
לכתבה המלאה, לחצו כאן