לתיק הבריאות שלי

הכל אודות השפעת (חורף 2020-2021)

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

חשיבות החיסון נגד שפעת לחולי סרטן

חולי סרטן מהווים קבוצת סיכון לסיבוכי מחלת השפעת ומומלץ כי יתחסנו נגד המחלה

חשיבות החיסון נגד שפעת לחולי סרטן
לקראת עונת השפעת האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לחולי סרטן להיערך לקראת החורף ולקבל חיסון נגד שפעת. האגודה למלחמה בסרטן מדגישה כי חיסון נגד שפעת נחשב בטוח לחולי סרטן. 
האם כדאי לחולי סרטן להתחסן נגד שפעת?
האונקולוג, פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מסביר כי מומלץ לחולים המתמודדים עם מחלת הסרטן והמטופלים בטיפולים אונקולוגיים, לקבל חיסון נגד שפעת:
  • מחלת הסרטן בכלל ובמיוחד סרטן מסוג לימפומה או לוקמיה, עלולים לגרום להיחלשות המערכת החיסונית של הגוף. גם הטיפולים נגד המחלה כמו ניתוחים, כימותרפיה וטיפולים בקרינה, עלולים להוריד את יעילות ההגנה הטבעית של הגוף, וחולי סרטן עלולים להידבק בשפעת ביתר קלות. מאחר ולשפעת יכולים להיות סיבוכים, מומלץ במיוחד לחולי סרטן להוריד ככל האפשר את הסיכון שלהם לחלות בשפעת על ידי התחסנות
  • חיסון נגד שפעת נחשב בטוח לחולי סרטן מכיוון שהוא מכיל נגיפי שפעת מומתים (נגיף מומת אינו יכול להדביק). 
  • הוכח מחקרית שחיסון נגד שפעת לאוכלוסיית חולי הסרטן מפחית אשפוזים ותמותה באוכלוסייה רגישה זו
  • לפני קבלת החיסון על חולה הסרטן להתייעץ עם הרופא המטפל.
מתי כדאי להתחסן?
רצוי לקבל את החיסון כאשר ספירות הדם גבוהות יותר, בדרך כלל מספר ימים לפני קבלת הטיפול. חשוב לציין שבאותם מקרים בהם החיסון ניתן בימים אחרים, הדבר אינו מהווה סכנה כלשהי לחולה אלא עלול לפגום ביעילותו של החיסון. 
האם יש לחיסון תופעות לוואי?
תופעות הלוואי של החיסון כוללות כאב קל, נפיחות, אודם או חום ביום החיסון, והם חולפים תוך יום. 
כיצד והיכן מתחסנים?
את החיסון ניתן לקבל בכל קופות החולים ללא תשלום, על כל חולה סרטן לגשת לקופת החולים שלו ולקבל שם את החיסון הניתן לרוב ללא הזמנת תור או המתנה.
לשאלות נוספות
האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את חולי סרטן ובני משפחתם להתקשר למוקד הטלמידע המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת עלוני מידע ללא תשלום בנושא התמודדות עם מחלת הסרטן, טיפולים, זכויות ושירותים 1800-599-995 או להיכנס לאתר האינטרנט של האגודה למלחמה בסרטן.