לתיק הבריאות שלי

להיות בבית עם חיוך

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

משחקי קופסה, הנאה לכל המשפחה

משחקי קופסה, הנאה לכל המשפחה
והילדים והמתבגרים איתכם בבית, ואתם לא יכולים לראות אותם יותר מול הטיקטוק והאינסטוש?
זה הזמן לעבור על ארון המשחקים שמזמן ננטש ולחפש משחקי קלפים ומשחקי קופסה שיעניינו את כל בני המשפחה, מההורים ועד הזועף שבמתבגרים. 


 
למה דווקא משחקי קופסה?
משחקי קופסה משפרים את פעילות המוח, מגרים איזורים של חשיבה מורכבת, תכנון וזיכרון ומסייעים לילידם ולמבוגרים כאחד להתנסות ולהתאמן בכישורים קוגניטיביים חיוניים כמו פתרון בעיות וקבלת החלטות. משחקי קופסה מסייעים בהפחתת הסיכון לחלות במחלת האלצהיימר, מסייעים בחידוד תפקודי מוח של קשישים ומשפרים את האינטליגנציה של ילדים ונוער. אז אם סבתא או סבתא נמצאים, הזמינו גם אותם לשחק איתכם ועם הילדים!

משחקי קופסה משעשעים אותנו ומפחיתים מתח וחרדה. ואין ספק שאם יש תקופה בה אנחנו רוצים לצמצם לחצים, זה עכשיו. משחק קופסה חייב להיות מהנה, לכל הצדדים. למעשה, "תופעת הלוואי" המוצלחת ביותר של משחק קופסה היא צחוק מתגלגל ואושר של כל המשתתפים. אותו צחוק מביא איתו תחושה של שלווה, ותחושה של שליטה, הכה חיוניים לנו. 

כאשר משחקים יחד במשחקי קופסה משתחררים אנדורפינים, אותם הורמוני האושר שגורמים לנו לאהוב את כולם, ואת עצמנו. האנדורפינים יוצרים תחושת שמחה, אהבת הזולת וחמלה לאנושות. אותם אנדורפינים גם מסייעים בהורדת לחץ הדם על ידי הרפיה של השרירים ושיפור יעילות זרימת הדם. 

משחקי קופסה מקרבים בין בני הבית ומחזקים את מערכת היחסים בינם. מעצם הזמן שמבלים יחדיו, ועד המהות של משחק קופסה שכוללת שיתוף פעולה, הדדיות ועבודת צוות, כל בני המשפחה מתגבשים יחדיו, מכירים את דרך החשיבה זו של זה לעומק, מסייעים אחד לשני וגם מנסים להתקיל ולהכשיל אחד את השני, עם חיוך על הפנים. 

משחקי קופסה מלמדים אותנו להציב מטרות, ולעבוד באופן שיטתי והדרגתי לקראת השגתן. אנחנו לומדים על סבלנות, דבקות במטרה ופיתוח אסטרטגיות שיעזרו לנו בטווח הרחוק. משחקי קופסה גם מלמדים אותנו גמישות מחשבתית, גורמים לנו לשנות דפוסי חשיבה מקובעים, להיות משוחררים ופנויים רגשית להתמודדות עם משימות. 

משחקי קופסה מחייבים גם את הביישן שבילדים ליטול תור, להביע דיעה, לבצע מהלך. משחקי קופסה מאפשרים ביטויים של יצירתיות, גורמים לכולם לשים אותם במרכז במהלך התור ולהתמקד בהם, ומפתחים את תושת הבטחון העצמי וההערכה העצמית של הילדים. 

משחקי קופסה מפתחים ומלמדים. מהתנהלות עם כסף ועד מנייה וחישובים, מגיאוגרפיה ועד שפה. בנוסף, הם דורשים מיומנויות של מוטוריקה עדינה, קואורדינציה וגמישות, ובסך הכל – פתרון מצוין, ודרך נהדרת ללמוד ולהתפתח, גם כשבית הספר סגור.