לתיק הבריאות שלי

להיות בבית עם חיוך

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

להעביר את הבידוד בלי להשתעמם

ככה סתם, באמצע החיים, מצאתם את עצמיכם בבידוד. ריכזנו עבורכם דרכים ועצות לשמור על החיוך, גם מתוך חדר השינה

להעביר את הבידוד בלי להשתעמםבידוד עלול להיות...בודד. ומשעמם. ימים ארוכים של שהיה לבד בחלל מוגבל נותנים אותותיהם, במיוחד כשמדובר בילדים ובני נוער. הנה מספר טיפים ועיצות שיסייעו להפיג את השעמום, ולשמור על מצב רוח מרומם בתקופת הבידוד:
  1. הקפידו על סדר יום קבוע, הכולל קימה בשעה קבועה, ארוחות מסודרות, פעילויות מובנות ופעילות גופנית. 
  2. שימרו על קשר עם בית הספר/עבודה. בקשו שיעבירו סיכומי שיעורים, שיעורי בית, מטלות ועוד, והקפידו על ביצועם. אם ניתן – הציעו כי הילדים יתחברו לכיתה מרחוק באמצעות טבלט או מחשב, וכך יוכלו להיות חלק פעיל מהשיעור. 
  3. דאגו לפעילות גופנית יומיומית. קליפים של שיעורי זומבה, ריצה או איגרוף מול האקס בוקס, אופני כושר, תרגילי יוגה ועוד הן דרכים נהדרות לבצע פעילות פיזית, גם מתוך החדר. 
  4. נצלו את זמן הבידוד להרכבת פאזל ענק, או מבנה לגו גדול. בקשו כי חברים או משפחה ירכשו עבורכם ויניחו על מפתן הבית. אספו את הפריט רק כאשר אותו אדם התרחק מהמקום. 
  5. קשה לשחק משחקי קופסה כשאתם לבד, אבל למרבית המשחקים יש אפליקציות או גרסאות און ליין. תוכלו לשחק מונופול, רמי קוב, רברסי, טאקי, ריסק ועוד רבים אחרים נגד חברים אמיתיים או וירטואליים. 
  6. נצלו את הזמן לקריאת ספרים. מומלץ להוריד ספרים לטבלט דרך אפליקציות קריאה שונות. חטאו את הטבלט פעם ביום. 
  7. בחרו נושא שמעניין אתכם והעמיקו בו, עם סרטונים, הרצאות מקווננות, מאמרים, ספרים ועוד. 
  8. נצלו את זמן הבידוד לפיתוח תחביבים שתמיד רציתם לנסות – צורפות, הכנת מטוסי ניר מסוגים שונים, ציור, עיצוב בגדים, תפירה, הכנת אלבום תמונות דיגיטלי, לימוד שפת תכנות, נגרות ועוד. זכרו – אם אתם צריכים ציוד מיוחד, יש לבקש כי יביאו לכם עד דלת הבית. 
  9. הקפידו לשוחח לפחות פעם ביום עם אנשים מחוץ לבית. עדכנו אותם לשלומכם, בקשו חומרי מזון או שעשוע ושמעו על המתרחש מוץ לכותלי ההסגר. קשר שוטף מאפשר תחושת נורמליזציה לשוהים בבידוד. 
  10. אם הנכם, או ילדיכם, חשים במצוקה נפשית בעקבות הבידוד, מומלץ לפנות לקופת החולים לקבלת תמיכה רגשית מקצועית או לקו החם של משרד החינוך בטלפון 1800-250025