לתיק הבריאות שלי

הנחיות משרד הבריאות להתנהלות

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

הנחיות משה"ב להתנהלות במהלך בידוד ביתי

הנחיות משה"ב להתנהלות במהלך בידוד ביתי
הנחיות להתנהלות במהלך בידוד ביתי  
  • על האנשים שנכנסו לבידוד לדווח על כך באתר משרד הבריאותדיווח עצמי על בידוד בית בעקבות חזרה מחו"לדיווח עצמי על בידוד בית בעקבות מגע עם חולה, או במוקד קול הבריאות, בטפון 5400*. במהלך הבידוד ייצרו עימם קשר טלפוני גורמים מקופות החולים בהן הם מבוטחים.
  • אם במהלך הבידוד יתפתחו תסמיני מחלה, הכוללים חום הגבוה מ 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר, יש לייצור קשר טלפוני עם המוקד המשותף למד"א ולקופות החולים (טלפון 101), לקבלת הנחיות. 
  • אין להגיע למרכז הרפואי במהלך ימי הבידוד: לכל צורך רפואי אחר, לקוחות לאומית מוזמנים להתקשר למוקד שירות לקוחות בטלפון 507*, לשלוח הודעה לרופא האישי שלהם, או לקיים שיחת וידאו עם הרופא, דרך אפליקציית לאומית או האתר. לקוחות לאומית הזקוקים לתרופות במהלך תקופת הבידוד יכולים להזמינן דרך האפליקציה ולקבל אותן במשלוח עד הבית תוך 48 שעות. בעת יצירת הקשר יש לעדכן שנמצאים בבידוד. ניתן ללחוץ על הקישור למידע אודות קבלת שירותי בריאות מבלי להגיע למרכז הרפואי. 
  • במהלך תקופה זו מומלץ שיהיה אדם בגיר, בריא (עם עדיפות לא לנשים בהריון), בבית עם האדם שבבידוד, בתפקיד המשגיח והמטפל. ככל הניתן מומלץ להרחיק את שאר בני הבית ולהעבירם זמנית למקום מגורים אחר. 
  • במהלך הבידוד אין לצאת החוצה ואין להיפגש עם אנשים אחרים.
  • מומלץ לאוורר את הבית ולחטאו לעיתים תכופות. 
  • התנהלות בבית: אם ישנם עוד אנשים בבית, מומלץ שהאדם שבבידוד לא ייצא מחדרו, לא ישהה בחללים הציבוריים, ולא יהיה בקרב שאר בני הבית. במידת הניתן יש להקצות חדר שירותים ייעודי לאדם שבבידוד, ויש להפריד בין מברשת השיניים שלו, הכלים בהם הוא משתמש, המגבות והמצעים, משל שאר המשפחה. 
במהלך הבידוד הביתי חל איסור על יציאה למרחב הציבורי ואיסור שהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד החזרה ממדינות אלו. 
היעדרות מעבודה בתקופת הדגירה תיחשב כהיעדרות בשל מחלה כפי שיוסדר בצו של משרד הבריאות, בכפוף להצגת אישור על מועד עזיבת המדינות. אין לפנות לרופאי המשפחה לקבלת אישור מחלה בגין ההיעדרות. ביום ה-15 לאחר מועד השהייה האחרונה אותן מדינות נגועות, על פי הגדרת משרד הבריאות, וככל שלא התפתחו תסמינים, ניתן לחזור לעבודה ולפעילות רגילה
במקרה של הופעת תסמינים
אם בתוך 14 יום מהחזרה מהיעדים להם חובת בידוד, או לאחר מגע עם חולה קורונה מאומת, מופיעים התסמינים הבאים: 
חשים רע, עם חום של יותר מ 38 מעלות, שיעול או קשיי נשימה יש לפנות למוקד מד"א 101. אין להגיע לחדר מיון או למרפאות קופת החולים.  במידת הצורך יגיע פרדמדיק אל ביתכם לבדיקה ולהמשך טיפול.
בכל מקרה של חום של 38 מעלות ומעלה, ותסמינים נשימתיים כגון שיעול או קושי בנשימה, אנא הישארו בבית. יש להישאר בבית עד 48 שעות לאחר ירידת החום.

הטיפול באנשים החשודים כי חלו במחלת הקורונה יהיה בחדרי בידוד בבית החולים ומיגון אישי של הצוות המטפל.