לתיק הבריאות שלי

חיסונים נגד קורונה

לשתף עם חבר/ה

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

חיסון בני ובנות נוער בגילי 12 ומעלה

חיסון בני ובנות נוער בגילי 12 ומעלה
לקוחות לאומית מגיל 12 ומעלה יכולים לקבוע תור להתחסן באחד מאתרי החיסון של לאומית, בפריסה ארצית. בנוסף, בני ובנות נוער בגי 12-15 מזומנים לגשת, ללא תור, להתחסן באתרי החיסון הייעודיים לנוער של הרשויות המקומיות.ריכזנו עבורכם בקישור הבא מידע מקיף אודות חיסוני הקורונה, אתרי חיסון, זימון תור לחיסון ועוד.
 
חיסון בני ובנות נוער בגילי 12-16

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, אנו מחסנים נערות ונערים מגיל 12 ומעלה כנגד קורונה. 
החיסון עבר בדיקות בטיחות מחמירות ונמצא מאד יעיל במניעת התחלואה.
בני ובנות נוער, אשר חלפו לפחות חמישה חודשים ממועד קבלת מנת החיסון השניה, יכולים לזמן תור לקבלת מנת חיסון שלישית נגד קורונה. 

לאור העלייה בכמות חולי הקורונה, אנו מזמינים אותך להקדים ולקבוע תור. ניתן לזמן תור לחיסון באתרי החיסון של לאומית, דרך באתר, באפליקציה או במוקד שירות הלקוחות בטלפון 507*. עם הכניסה לאתר או לאפליקציה, תפתח רשימה של אתרי חיסון, תאריכים ושעות פנויות. 
בנוסף, בני נוער מוזמנים לגשת ללא תור לאחד ממתחמי החיסון של רשויות המקומיות (כמפורט בהמשך).
החיסון אינו מיועד לבעלי רקע של תגובה אלרגית חמורה לחיסון / רגישות חמורה ידועה לכמה תרופות הניתנות בזריקה / רגישות עבר חמורה מסיבה לא ידועה.  
החיסון ינתן בשתי מנות, בדומה לחיסון של המבוגרים.
למידע נוסף אודות חיסון הקורונה
כיצד מזמנים תור לקבלת חיסון נגד קורונה?
ניתן לזמן תור בצורה מהירה ופשוטה באתר לאומית או באפליצקיה, או להתקשר למוקד שירות לקוחות בטלפון 507*.
(בקישורים הבאים תוכלו למצוא הדרכה מפורטת אודות זימון תור לחיסון נגד קורונה באתר לאומית או באפליקציה
לנוחותכם, עם הכניסה לאתר או לאפליקציה, ניתן יהיה לבחור את אתר החיסון הנגיש עבורכם, ואת מועד ושעת החיסון המועדפים. 
החיסון נגד קורונה ניתן בשתי מנות - עם זימון תור ראשון יקבע זימון אוטומטי לתור לקבלת מנה שנייה של החיסון, 21 ימים לאחר קבלת המנה הראשונה של החיסון, באותה שעה ובאותו מקום
שימו לב! ביטול התור השני גורר ביטול אוטומטי של התור הראשון.
לחצו על הקישור לצפייה ברשימת מתחמי החיסון של לאומית 
הרופאים של לאומית מסבירים על החיסון לבני ובנות נוער

מה נדרש במועד קבלת החיסון?
יש להגיע במועד שנקבע עם כרטיס מגנטי של לאומית. 
רצוי ומומלץ להגיע בנוכחות הורה מלווה או מלווה בוגר אחר מטעמו של ההורה. עם זאת, ניתן לחסן ילד/ה שמלאו לו 12 שנה גם ללא נוכחות הורה בכפוף לקבלת הסכמה מדעת של הורה אחד לפחות.  
הסכמת הורה תיתנן באחת מכמה דרכים:
  • הורה המגיע עם הילד/ה לחיסון ומסכים בעל פה לחיסון
  • מתן הסכמה בעל פה במהלך שיחה טלפונית יזומה
  • באמצעות תקשורת אלקטרונית לדוגמת מייל או ווטסאפ
  • באמצעות טופס אישור בנוסח המצורף, או בנוסח דומה.
תופעות לוואי 
תופעות הלוואי יכולות להופיע, כבכל חיסון, לאחר כל אחת ממנות החיסון או שתיהן, וכוללות תופעות לוואי מקומיות של כאב, אודם ו/או אודם באזור ההזרקה, ותופעות לוואי מערכתיות הכוללות עייפות, כאב ראש, כאבי שרירים, צמרמורת, חום, בלוטות לימפה מוגדלות או תסמינים דמויי שפעת, ועוד
תופעות הלוואי לרוב נמשכות כיממה, ולא יותר משבעה ימים. במקרה של הופעת תופעות לוואי, ניתן לפנות לרופא האישי בכל אחד מאמצעי התקשורת מולו
לחצו על הקשור למידע אודות תופעות הלוואי של החיסון נגד קורונה.
המלצות משרד הבריאות לחיסון קורונה למתבגרים בגיל 12-15
על פי ממצאי הבדיקה של משרד הבריאות, עולה שהסיכון של מתבגרים לא מחוסנים לחלות בקורונה קשה, עולה בהרבה על הסיכון הנלווה לחיסון, ולכן הוחלט לאפשר חיסון לילדים בקבוצת גיל זו. לאור העליה החדה בחתלואה משרד הבריאות קורא לבני ובנות הנוער, בגיל 12-15, להתחסן נגד קורונה בהקדם. 
אתרי חיסון ילדים ונוער, בגיל 12-15, ברשויות המקומיות 

בנוסף למוקדי החיסון של קופות החולים, בני ובנות נוער בגיל 12-15 מוזמנים לגשת לאחד מאתרי החיסון שנפתחו על ידי הרשויות המקומיות. אין צורך בזימון תור. 
האם ניתן לחלות בדלקת שריר הלב אחרי החיסון?

מאז תחילת מבצע החיסונים בדצמבר האחרון, התקבלו 275 דיווחים על מחוסנים שסבלו מדלקת שריר הלב. זו מחלה קלה לרוב שמצריכה אשפוזים קצרים, ומאופיינת בכאבים בחזה, בקוצר נשימה או בדפיקות לב. היא מופיעה בדרך כלל בקרב גברים צעירים, בני 30-16. בעקבות ריבוי הדיווחים, מינה משרד הבריאות צוות אפידמיולוגי מורחב לבחינת קשר אפשרי בין המקרים לבין החיסון. הצוות המיוחד גילה כי יש סבירות לקשר בין קבלת מנת החיסון השנייה לבין הופעת מיוקרדיטיס, בעיקר בקרב גברים צעירים בני 30-16, ובמיוחד 19-16. הקשר נחלש עם העלייה בגיל, וברוב המקרים מדובר במחלה קלה, שחולפת בתוך כמה ימים.