לתיק הבריאות שלי

חיסונים נגד קורונה

לשתף עם חבר/ה

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

חיסון נשים הרות נגד נגיף הקורונה

חיסון נשים הרות נגד נגיף הקורונה
נשים הרות נמצאות בסיכון מוגבר לתחלואת קורונה קשה, בהשוואה לבנות גילן שאינן בהריון. על פי המועצה הלאומית לרפואת נשים, נאונטולוגיה וגנטיקה, הנתונים שנאספו מראים על עליה בסיבוכים נשימתיים הדורשים טיפול נמרץ, צורך בהנשמה, הפרעות בקרישת הדם וסיכון ללידה מוקדמת או צורך באשפוז של הילוד, אצל נשים בהריון. 

 
התנהלות בטוחה בהריון 
משרד הבריאות, בדומה למרכז לבקרת מחלות האמריקאי וארגוני בריאות ורפואת נשים נוספים בארץ ובעולם, הכריז על נשים הרות כעל קבוצת סיכון. 
ההמלצה של הארגונים הנ"ל כוללת הנחייה של הנשים ההרות להקפדה יתרה על עטיית מסיכה, הקפדה על ריחוק חברתי, שמירה על הנחיות ההתנהלות בתקופת הקורונה, צמצום ככל הניתן של גורמי סכנה (כגון נסיעה בתחבורה ציבורית, הגעה למקומות הומים וכיוב'), ואם הן חפצות בכך – לתעדף נשים הרות לחיסון נגד קורונה. ההמלצה להתחסן רלוונטית במיוחד מומלץ עבור נשים הרות הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או לנשים הרות שלהן מחלות רקע. 
בטיחות חיסון נגד קורונה לנשים בהריון 
לדעת מומחים בארץ ובעולם, חיסוני mRNA הם בטיחותיים עבור נשים הרות. פירוק החיסון וסילוק החומר הפעיל מהגוף מהיר, החומר הפעיל אינו חודר לתוך גרעין התא ואינו משנה את החומר הגנטי והוא אינו יכול לחדור מבעד לשלייה ולהגיע לעובר. 
בכל המקרים שנערכו עד כה לא נמצא מנגנון ביולוגי המסביר אפשרות כלשהי של פגיעה באם או בעובר, ואצל נשים שחוסנו ובדיעבד התגלה כי הן בהריון, לא נצפו במהלך ההריון תופעות חריגות. 
תופעות לוואי 
כבכל חיסון, יתכנו תופעות לוואי קלות לאחר כל אחת ממנות החיסון, או שתיהן. במקרה של תופעות לוואי ממומלץ לנוח וניתן ליטול משכך כאבים להקלה והרגעה. בכל שאלה או בעיה שעולה, יש להיוועץ עם הרופא האישי או עם רופא הנשים שלך.