לתיק הבריאות שלי

חיסונים נגד קורונה

לשתף עם חבר/ה

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

מידע למתחסנים נגד נגיף הקורונה

מידע למתחסנים נגד נגיף הקורונה
מבצע החיסון נגד נגיף הקורונה בעיצומו, מליוני ישראלים כבר חוסנו במנה אחת של החיסון לפחות, ומליונים רבים נוספים יחוסנו בשבועות ובחודשים הקרובים. מבצע החיסונים הנו תהליך לוגיסטי מורכב, הכולל אלפי אנשים העובדים יומם וליל על מנת לחסן את האוכלוסייה בצורה הבטיחותית והיעילה ביותר, במטרה לקרב אותנו לקיצה של המגפה העולמית, וחזרה לשגרה מבורכת. 
בשלב זה ניתנים בארץ חיסונים נגד קורונה של חברת פייזר, ומתאריך 1.8.גם של חברת מודרנה.  
החיסונים עברו שלבי בדיקה אינטנסיביים, וגורמי הבריאות בארץ ובעולם קבעו כי הם בטוחים לשימוש, עם יעילות של כ- 95%  בהגנה מפני נגיף הקורונה. 
כיצד החיסון פועל?
החיסון מורכב משרשרת RNA שליח (mRMA) מסונתז, הנכנסת לתאי הגוף ונותנת הוראה לייצר חלבון הדומה לחלבון המצוי על מעטפת נגיף הקורונה. אותו חלבון פועל כאנטיגן, המעורר תגובה חיסונית שגורמת ליצירת הנוגדנים בתוך התא.  
לא ניתן לחלות בקורונה בעקבות קבלת החיסון, ולא ניתן להדביק את הסביבה בקורונה בעקבות קבלת החיסון. 
בשל כך החיסון בטיחותי גם בעבור אנשים הנמצאים בקשר קרוב עם מדוכאי חיסון, הורים לתינוקות, מטפלים  ועוד. 
מנת חיסון ראשונה
על מנת להגביר את יעילותו, החיסון נגד קורונה ניתן בשתי מנות. החיסון ניתן לזכאים, בהתאם לתעדוף משרד הבריאות. 
לאחר קבלת החיסון הראשון יש לוודא כי מוזמן תור לחיסון שני תוך 21 ימים מקבלת חיסון ראשון של חברת פייזר, ו- 28 ימים אחרי החיסון הראשון של חברת מודרנה. את החיסון השני יש לדחות רק במקרים של מחלה או בידוד. 
מנת חיסון שניה
לכל לקוחותינו נשמרת מנת חיסון שנייה, של אותה החברה של מנת החיסון הראשונה שקבלתם. במקרים בהם חיסון ראשון נעשה בחו"ל והחברה אינה ידועה, אפשר להתחסן בכל מנה, 28 ימים לאחר מועד החיסון הראשון.   
7 ימים לאחר קבלת מנת החיסון השנייה החיסון מושלם במלואו. אז תיכנס לתוקף גם  "תעודת המתחסן" שלכם. התעודה תופיע באתר לאומית ובאפליקציה, בתיק הרפואי שלכם, בקטגוריית "קורונה" תחת "אישורים". ניתן לעקוב אחרי ההנחיות למתחסנים באתר לאומית ובאתר משרד הבריאות 
תופעות לוואי 
תופעות הלוואי יכולות להופיע, כבכל חיסון, לאחר כל אחת ממנות החיסון או שתיהן, וכוללות תופעות לוואי מקומיות של כאב, אודם ו/או אודם באזור ההזרקה, ותופעות לוואי מערכתיות הכוללות עייפות, כאב ראש, כאבי שרירים, צמרמורת, חום, בלוטות לימפה מוגדלות או תסמינים דמויי שפעת, ועוד. 
תופעות הלוואי לרוב נמשכות כיממה, ולא יותר משבעה ימים. במקרה של הופעת תופעות לוואי, ניתן לפנות לרופא האישי בכל אחד מאמצעי התקשורת מולו. 
לחצו על הקישור למידע אודות תופעות הלוואי של החיסון נגד קורונה
החיים ביום שאחרי החיסון 
עד שנגיע למצב של חיסון מקסימלי של האוכלוסייה, ומתוך אחריות אישית, חברתית וציבורית, משרד הבריאות קורא לכולנו, מחוסנים ולא מחוסנים כאחד, להמשיך לעטות מסיכות בכל שהיה במרחב הציבורי, להקפיד על ריחוק חברתי ולקיים את כל ההנחיות בנושא התנהלות בתקופת קורונה. רק בדרך זו נוכל להביא למיגור של נגיף הקורונה. 
אנחנו מודים לכל המתחסנים על חלקם הפעיל במאמץ המשותף לסיום המגיפה ובמלחמה על הבריאות של כולנו!