לתיק הבריאות שלי

חיסונים נגד קורונה

לשתף עם חבר/ה

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

האם כדאי לי להתחסן?

ישנם אנשים המתלבטים אודות חיסון הקורונה, ותוהים אם כדאי להם להתחסן. התשובה עבורנו היא "בוודאי שכן!", והנה הסיבות מדוע

האם כדאי לי להתחסן?


 
חיסון הקורונה מפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לחלות בקורונה 
  • החיסונים מנוטרים במעבדות, ומקבלים אישור רק במקרים בהם הם מפחיתים באופן משמעותי את הסיכוי לחלות בקורונה. על פי גורמי הבריאות, יעילות החיסון נגד הקורונה עומד על 95%. 
  • בהתבסס על ידע קודם אודות דרך פעולתם של חיסונים, מומחים מאמינים כי במקרה של הידבקות בקורונה, החיסון ימנע ביטויי מחלה קשים. כלומר, אצל הרוב הגדול של האוכלוסייה, במקרה של חולי אחרי קבלת החיסון, המחלה תתבטא בצורה קלה. 
  • החיסון מגן לא רק על המתחסנים, אלא על סביבתם, ובמיוחד על אותם האנשים הנמצאים בקבוצות סיכון לקורונה או אשר אינם יכולים להתחסן בעצמם. 
חיסון הקורונה הנו דרך בטוחה לבנות הגנה 
מחלת הקורונה עלולה להיות קשה, עם תסמינים מסכני חיים ו/או תסמינים ממושכים. אין דרך לדעת באילו עוצמות המחלה תתבטא אצל כל אחת ואחת, או כמה אנשים נוספים ידבקו בגללך. חיסון הקורונה מסייע להגן עליך ועל הסביבה על ידי יצירת נוגדנים המגנים עליך מפני המחלה, מבלי שתחלו או תחוו את המחלה. 
החיסון נגד קורונה יהווה כלי משמעותי בעצירת המגיפה העולמית 
עטיית מסיכות והקפדה על ריחוק חברתי מסייעים בצמצום הסיכון לחלות בקורונה או להדביק אחרים, אך אינם מספיקים על מנת למגר את המחלה. שילוב של חיסונים עם קיום הנחיות משרד הבריאות להתגוננות מפני נגיף הקורונה מקנה את ההגנה המרבית בפני המחלה, ומהווה הדרך היעילה ביותר להביא למיגורה.