לתיק הבריאות שלי

אודות הקורונה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

החלמה מקורונה

החלמה מקורונה
ההגדרה של החלמה מקורונה, משמעה כי החולים אינם מדבקים ורשאים לצאת מבידוד. חשוב לזכור כי במועד השחרור יתכנו עדיין תסמינים קלים כגון עייפות, חולשה, נזלת, כאבי שרירים או איבוד חוש הטעם והריח, שימשכו גם אחרי היציאה מבידוד. 
בשלב זה, עדיין אין מספיק נתונים לגבי הסיכויים להדבקה חוזרת בקורונה או ירידה בתנגודת החיסונית. יתכן ובעתיד ההגדרה של מחלים תשתנה, או תוגבל בפרק זמן מסוים. 
הגדרת מחלים בעבור חולי קורונה א-תסמיניים או חולי קורונה בדרגה קלה עד בינונית
מי שהיה חולה קורונה א-תסמיני או חולה קורונה קל עד בינוני, יחשבו כמחלימים לאחר שעברו 10 ימים מהיום בו נערכה בדיקת הקורונה בה התקבלה תוצאה חיובית או חיובית-גבולית, ובתנאי ששלושת הימים האחרונים היו ללא תסמינים של חום מעל 38 מעלות, קשיי נשימה או קוצר נשימה, שיעול או תסמין נשימתי שאינו במגמת שיפור, הקאות או שלשולים). 
הגדרת מחלים בעבור חולי קורונה בקבוצות סיכון או חולי קורונה בדרגה קשה או קריטית 
חולי קורונה אשר היו מוגדרים כחולים קשה או קריטי, דיירים במוסדות עם אוכלוסייה בסיכון גבוה, חולי דיאליזה, יוגדרו כמחלימים לאחר שעברו 20 ימים מהיום בו נערכה בדיקת הקורונה בה התקבלה תוצאה חיובית או חיובית-גבולית, ובתנאי ששלושת הימים האחרונים היו ללא תסמינים של חום מעל 38 מעלות, קשיי נשימה או קוצר נשימה, שיעול או תסמין נשימתי שאינו במגמת שיפור, הקאות או שלשולים). 
ניתן לקצר את משך הבידוד, על ידי שתי בדיקות קורונה (במטוש) שליליות, בהפרש של 24 שעות זו מזו, החל מהיום העשירי לקבלת האבחון כחולה קורונה. 
הגדרת מחלים בעבור חולי קורונה הסובלים מדיכוי חיסוני משמעותי 
חולי קורונה הסובלים מדיכוי חיסוני משמעותי יוגדרו כמחלימים לאחר שתי בדיקות קורונה (במטוש) שליליות, בהפרש של 24 שעות זו מזו, החל מהיום ה- 20 לקבלת האבחון כחולה קורונה, ובתנאי ששלושת הימים האחרונים היו ללא תסמינים של חום מעל 38 מעלות, קשיי נשימה או קוצר נשימה, שיעול או תסמין נשימתי שאינו במגמת שיפור, הקאות או שלשולים). 
הגדרת מחלים בעבור אנשים אשר קבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית 
אנשים אשר עשו בדיקה סרולוגית (בדיקת נוגדני קורונה דם) תחת הפרוטוקול המאושר של משרד הבריאות וקבלו תוצאה חיובית ייחשבו כמחלימים. הבדיקות הסרולוגיות במעבדת הקופה מבוצעות בהתאם לפרוטוקול המאושר. אין לנו מידע, ולכן לא ניתן לאשר "מחלים" על סמך בדיקות סרולוגיות המבוצעות במעבדות אחרות.  לחצו על הקישור למידע נוסף אודות בדיקות סרולוגיות לקורונה.
הנחיות למחלימים 
באופן כללי על המחלימים להתנהג ככל אדם אחר:
  • על עובדי בריאות להמשיך להתמגן בהתאם לכללים של מקום עבודתם. 
  • יש חובה על עטית מסיכה במרחב הציבורי 
  • יש להקפיד על הנחיות משרד הבריאות לרבות הנחיות אודות ריחוק חברתי, התנהלות בציבור בזמן קורונה והתנהלות בזמן סגר. 
חולי קורונה שהחלימו וקיבלו "אישור מחלים" 
  • חולי קורונה עם "אישור מחלים" אינם חייבים בבידוד לאחר מגע הדוק עם חולה מאומת 
  • חולי קורונה עם "אישור מחלים" אינם חייבים בבידוד לאחר חזרה מחו"ל 
  • חולי קורונה עם "אישור מחלים" אינם צריכים להיבדק לפני כניסה למקומות נופש אשר הוגדרו כ"איים ירוקים".