לתיק הבריאות שלי

אורח חיים בריא לכל משפחה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

משבר גיל הארבעים

גיל 40 מהווה נקודה, ציון דרך, רגע של אמצע החיים. גיל 40 גם מהווה הנקודה בה הסיכון לבעיות בריאותיות שונות עולה.

משבר גיל הארבעים
גיל 40 מהווה נקודה, ציון דרך, רגע של אמצע החיים. גיל 40 גם מהווה הנקודה בה הסיכון לבעיות בריאותיות שונות עולה. בין המשרות המלחיצות, הדאגות לילדי ולהורים, אנחנו נוטים לשכוח לרגע את עצמנו. 
נצלו את גיל 40, את יום ההולדת, והחליטו כי השנה, הפעם, אתם שמים את עצמם במקום הראשון ומתחילים לחשוב על הטווח הרחוק, על העתיד שלכם, על הבריאות שלכם. 
 
הביטו וראו
בגיל 40 יכולה לחול הידרדרות בראיה ומומלץ לערוך בדיקות עיניים תקופתיות. אם אתם נמנעים מקריאה לשם ההנאה, אם עבודה על המחשב גורמת לכם לכאב ראש, אם אתם מתחילים להרגיש שהיד שלכם אינה ארוכה דיה להרחיק את העיתון מראשכם - זה הזמן לעשות משקפי ראיה, ולראות איך העולם פתאום גדול וחד יותר. 
מספרי המשימה 
כשמגיעים לגיל 40 חשוב לדעת מה "המספרים" שלך. מה לחץ הדם, הכולסטרול, רמת הסוכר בדם וה- BMI (מדד מסת גוף, היחס בין משקל וגובה) שלך. בדיקות פשוטות יסייעו לזהות ולטפל בבעיות כבר בשלב מוקדם, ויהוו נקודת השוואה לבדיקות עתידיות. 
שיעור בהיסטוריה
קיימת חשיבות רבה להיסטוריה הרפואית המשפחתית, וקיימות בדיקות רבות שניתן, ומומלץ, לבצעם, בהתאם לגנטיקה המשפחתית. 
כושר ואושר
החל מגיל 40 יש איבוד של כ- 1% ממסת השריר מידי שנה. פעילות גופנית הכוללת בניית שריר, בנוסף לפעילויות פיתוח לב-ראה מסייעים להחזיר את השריר האובד ולחזק את הגוף. בנוסף, תרגילי גמישות - כגון יוגה או פילאטיס, מסייעים בשמירה על טווח התנועה, על שיווי משקל וכל כוח. 
סיבים לכל דבר
חילוף החומרים מעט סביב גיל 40, שריפת הקלוריות מאטה וקיימת סכנה של עליה במשקל. הפחיתו את הקלוריות היומיות, אך במקביל הקפידו על סיבים תזונתיים ועל נוזלים רבים. פירות וירקות, דגנים מלאים וחלבונים דלי שומן צריכים להיות הבסיס לתפריט שלכם. 
די לסיגריות
זה לא חדש לכם, ברור לכם שעישון זה רע. אבל זה מתחיל להיות רציני. הפסקת עישון זה קשה, אבל מחלות לב, סרטן, אי תפקוד של הכליות ושבץ הם יותר קשים, עם השלכות קשות על חייך ועל חיי הסובבים אותך. זה הזמן להפסיק. 
לנקות את התריס 
בלוטת התריס אחראית על ויסות רמות אנרגיה ועל ויסות הורמונים. עייפות, קושי בירידה במשקל ונשירת שיער הם רק חלק מהתסמינים של בלוטת תריס שאינה פועלת כראוי. ברובם המקרים, את פעילות בלוטת התריס ניתן לווסת בקלות על ידי טיפול מתאים ומומלץ לבדוק, ולטפל במידת הצורך. 
התמונה הגדולה
אורח חיים בריא זה לא מיתוס. אורח חיים בריא מוריד את הסיכוי להתקפי לב, לסוכרת ולמחלות כגון סרטן. תזונה בריאה, כושר גופני מתון והפחתת לחצים הם הבסיס לחיים ארוכים ובריאים. 
מילוי סקרים 
בדיקות סקר הנן בדיקות תקופתיות מומלצות. בדיקות אלו מאפשרות גילוי וזיהוי מוקדמים של מצבים רפואיים שונים. 
לחצו וקראו את הרשימה המלאה של בדיקות הסקר המומלצות על ידי לאומתי שירותי בריאות