לתיק הבריאות שלי

אורח חיים בריא לכל משפחה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

עוד קצת על הקיץ

בימים השרביים של ממש, שתיית מים אינה תמיד מספיקה עבור הגוף.

עוד קצת על הקיץ
לשתות לרוויה
התייבשות בשמש הישראלי היא סכנה אמתית, ורובינו איננו מודעים לכמה אנו מזיעים וכמה נוזלים ומלחים הגוף שלנו מאבד ביום שרבי. 

שתייה מרובה חשובה, על זה אין עוררין. אבל איזה משקה? מים לבדם אינם מספיקים. קשה לשתות את הכמות המומלצת, שכן הטעם אינו מגרה. מעבר לכך - מים, מי ברז או מים מינרלים, אינם מחזירים את המלחים שמאבדים בזיעה. 

משקאות ממוגזים,לעומת זאת, ממלאים את הקיבה בפחמן דו חמצני. האדם מרגיש שבע לפני שהחדיר לגופו מספיק נוזלים. כמו כן - המשקאות מלאים סוכר ולאו דווקא במלחים החסרים. בבירה הרבה קלריות וכמעט אפס יתרונות. קפה ותה דלים מאד במלחים וכמעט בלתי אפשרי לשתות כמות מספקת שלהם.
הדבר הטוב ביותר לשתות תחת השמש הקופחת הוא מיצים, אשר בהם מלחים וללא חומרים כימים. אמנם ערכם הקלורי גבוה, אך ביום שרבי, יום בו אתם בחוץ למרות תנאי מזג אויר קשים, מזיעים, מתאמצים - זה הפתרון הטוב ביותר להחזרת נוזלים ומלחים לגוף.  
אותם כללים חשובים לטיפול בילדים עם הקאות ושלשולים. ניתן לקנות "הידרן" לטיפול בתינוקות עם התייבשות, אך בפועל ילדים לא אוהבים את  הטעם וחשוב למצוא פתרון חליפי. 
נושא הזעה/שתייה היא מורכבת עוד יותר אצל קשישים וקיימת בעיה רצינית איתם - לקשישים רבים אין מזגנים בבית. בנוסף, הם לא תמיד מרגשים את החום עקב בעיות במערכת בלוטת התריס. כאשר מוסיפים למשוואה תרופות משתנות או תרופות שגורמות לאיבוד מלחים, קשישים שצריכים להיזהר עם הכמות שהם שותים ליום (למשל אנשים עם אי ספקת לב) - נוצרת בעיה, סכנה ממשית. חשוב לדאוג למקום ממוזג עבור הקשישים, להקפיד על שתיה מספקת ועל הימנעות מיציאה בחום היום.
במצב של מכת חום, בו חום הגוף עולה ועולה ללא שליטה, הטיפול הוא קירור מידי של החולה. 
הייתושים 
מילה אחת על יתושים. יתושים אינם שותים דם לצורך מזון, הם מוצצים צוף כמו דבורים. היתושה זקוקה לדם על מנת לאפשר לביצים שלה להתפתח. בשעת העקיצה היתושה מזריקה מעט רוק אל תוך העור, שגורם להרדמת המקום אבל גם גורם לתגובה אלרגית.
יתושות מגדלות את הביצים במים, אז חשוב לשפוך מים עמודים שיש בחוץ.
שימו לב - היתושה גם עפה למעלה, עד התקרה, אחרי העקיצה, מומלץ לרסס לגובה - עד התקרה.
היתושה יכולה להעביר הרבה מחלות לבני אדם (במו המחלה זהומית הנפוצה ביותר בעולם- מלריה, שאין בארץ) אבל המחלה היחדה שרואים בארץ זה קדחת הנילוס המערבי. מחלה זו יכולה להיות בעיה בתינוקות וקשישים. 

קיץ בריא!