לתיק הבריאות שלי

אורח חיים בריא לכל משפחה

שלח לחבר

X
   
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

איך יודעים שבא אביב?

דתיה בן דור המשוררת שאלה, ואנחנו עונים. אנחנו יודעים שהאביב הגיע כי החוץ קורא לנו, צועק לנו לבוא, להצטרף, ליהנות מהבריאות הפיזית והנפשית שהאביב נותן לנו.

איך יודעים שבא אביב?
האביב אינה סתם עוד עונה. האביב היא העונה של ההתחדשות, של ניעור תרדמת החורף מכל איברנו, המרצת כל מערכות גופנו. האביב היא עונה של בריאות. בריאות לגוף, בריאות לנפש, בריאות למוח. 

 
  • השמש מפציעה באביב. היא מחזקת את מערכת החיסון, הורגת חיידקים, בקטריות ופטריות, מסייעת לעור להחלים מפגעים שונים. השמש מונעת בריחת סידן ומפחיתה את הסיכוי לחלות בסרטן, היא ממריצה את חילוף החומרים בגוף ומפחיתה את הכולסטרול. השמש מוכחת כמשפרת מצבי רוח, מרגיעה ומנחמת ומסייעת לשנת לילה רציפה ועמוקה.
  • הפרחים פורחים באביב, ולהם השפעה מיידית על מצב הרוח שלנו. מחקרים מראים כי גברים ונשים, בכל הגילאים, בכל רמה סוציואקונומית, הפכו לשמחים ועליזים יותר לאחר שראו פרחים. מצב רוח מרומם זה מחזיק גם בטווח הרחוק, והפרחים מקנים תחושה רגועה יותר, תחושה של שביעות רצון והנאה מהחיים. 
  • שעות האור ארוכות באביב, והן מרוממות את הנפש. ספיגת קרני האור על ידי הגוף מביאה לייצור של סרטונין. הסרטונין, הידוע גם בכינויו "הורמון האושר", משפר את מצב הרוח ומגביר את כמות האנרגיות. 
  • תחושה של התחדשות באביב. על פי הרפואה הסינית האביב שייך לאלמנט העץ וכשמו כן הוא, תקופה בה מושם הדגש על התחדשות, תקווה וצמיחה מחדש. האביב, עונת ההתחדשות, הוא גם הזמן המתאים ביותר לשחרר את הרעלים מהגוף ולהיפטר מאנרגיות שליליות על מנת לפנות את המקום להתרחשויות חיוביות ולזרימת אנרגיה רצויה.  למידע נוסף על התחדשות באביב לחצו כאן
  • באביב יוצאים החוצה. אחרי חודשים של קור, של תחושה שהיינו כלואים בבית, היציאה החוצה גורמת לנו להרגיש טוב. פרק זמן קצר של 15 דקות מקנה לנו תחושה של התלהבות, חיות ורגשות חיוביים. שעה של הליכה בחוץ היא שעה של בריאות, מחזקת את הלב, מפחיתה כולסטרול, מאזנת לחץ דם, מחזקת את עצמות, מסייעת בשמירה על משקל גוף תקין, מסייעת להגמיש מפרקים ולשחרר שרירים, מייעלת פעילות קוגניטיבית וגורמת לנו להרגיש נינוחים, רגועים ומאושרים.  
  • האביב מאפשר לנו להיות חברותיים. אין כמו חברים בשביל לגרום לנו להרגיש טוב עם עצמנו. לפגוש שוב את החברים בגינות הציבוריות, לצאת לפיקניקים וטיולים, לצעוד ברחובות ולהיתקל באנשים שלא ראיתם מאז תחילת החורף - האביב מאפשר לנו לחדש קשרים חברתיים, להתאחד מחדש וליהנות מהחברה אחד של האחר. 
לאומית מאחלת לכם אביב פורח, שמח ובריא!